بندر بزرگ مکران با سرمایه ۲ میلیارد دلار طی ۳ سال احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، آخرین تصمیمات در خصوص ساخت بندر بزرگ مکران را تشریح کرد و گفت: ظرفیت طراحی این بندر ۱۵۰ میلیون تن و به ارزش ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار است که ساخت آن حدود ۳ سال به طول می‌انجامد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، «علی اکبر صفایی» با اشاره به اینکه در بخش زیرساخت‌ها و زیربناها سرمایه گذاری صورت گرفته در حمل و نقل دریایی در سال جاری معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: در این بخش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه تعریف شد که برخی از آنها کلید خورده و سال گذشته معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان بهره برداری داشتیم که مربوط به حوزه شناورها و توسعه بنادر بزرگ و کوچک بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص ضرورت استفاده از حداکثر ظرفیت‌های ترانزیتی کشور، بیان کرد: نیازمند اقدامات عملی در این حوزه هستیم و حرکت دولت سیزدهم در همکاری با کشورهای همسایه قابل تامل است و رایزنی‌های بسیاری صورت گرفته تا شاهد افزایش تبادلات تجاری با کشورهای آسیای میانه و هند باشیم.

وی در مورد آخرین وضعیت قرارداد با هندی‌ها در بندر شهید بهشتی چابهار نیز تصریح کرد: هند کشور بزرگی است که آینده اقتصادی بسیار خوبی دارد. قراردادی با این کشور منعقد شد بود که بعدها تغییر کرد و از ابتدای دولت سیزدهم تمامی مشکلات این قرارداد حل شد و تنها توافق در مورد یک بند این قرارداد بین ایران و هند باقی ماند و کمتر از یک ماه آینده مدنظر قرار می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.