روسیه یک کشتی باری را متوقف و بازرسی کرد

کشتی جنگی روسیه برای کشتی باری «سوکرا اوکان» تیر هشدار شلیک کرده؛ آن را متوقف و بازرسی کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، کشتی جنگی روسیه در دریای سیاه برای یک کشتی باری با پرچم پالائو تیر هشدار شلیک کرد.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ ای در این باره اعلام کرد که کشتی گشت‌زنی «واسیلی بیکوف» این کشور در جنوب غرب دریای سیاه کشتی باری «سوکرا اوکان» با پرچم پالائو را شناسایی کرده است.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص با اشاره به اینکه کشتی مذکور در حال حرکت به سمت بندر ایزمائیل در اوکراین بود، آمده است: ناخدای کشتی باری «سوکرا اوکان» به درخواست توقف برای بازرسی محموله‌ های ممنوعه پاسخی نداده و کشتی جنگی روسی با سلاح سبک خودکار تیر هشدار شلیک کرد تا این کشتی باری را به‌ اجبار متوقف کند.

این وزارتخانه با بیان اینکه یک بالگرد از نوع «Ka-۲۹» روسیه برای حمل تیم بازرسی به کشتی «سوکرا اوکان» به پرواز درآمده است، اظهار داشت: پس از تماس‌ های رادیویی، کشتی باری متوقف و تیم بازرسی سوار آن شدند. کشتی «سوکرا اوکان» پس از اینکه توسط تیم روسیه مورد بازرسی قرار گرفت، به مسیر خود به سمت بندر ایزمائیل ادامه داد.

وزارت دفاع روسیه در ۱۹ ژوئیه اعلام کرد که تمام کشتی‌ های عازم بنادر اوکراین به‌عنوان حامل احتمالی محموله‌ نظامی در نظر گرفته خواهد شد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده بود: از ساعت ۰۰:۰۰ روز ۲۰ جولای به وقت مسکو، کلیه کشتی‌هایی که در دریای سیاه به سمت بنادر اوکراین حرکت می‌کنند، به عنوان حامل‌های بالقوه محموله‌های نظامی در نظر گرفته می‌شوند. کشورهای پرچمدار چنین کشتی‌هایی در کنار رژیم کی یف در درگیری اوکراین نقش دارند. در نتیجه تعدادی از مناطق دریایی شمال غربی و جنوب شرقی آب های بین‌ المللی دریای سیاه برای کشتیرانی خطرناک اعلام شده است.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سازمان ملل ۹۰ روز فرصت دارد تا روند صادرات محصولات کشاورزی روسیه را پس از تعلیق توافق صادرات غلات، به حالت عادی برگرداند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mehrnews.com/news/586060

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50670

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.