آماده‌سازی دو اسکله توسط سازمان بنادر برای سفرهای اربعین

دبیر قرارگاه اربعین وزارت راه و شهرسازی از هماهنگی بین دستگاهی و فرادستگاهی برای تسهیل‌گری در سفرهای اربعین خبر داد و گفت: مسیرهای هوایی، جاده‌ای، ریلی و بندری ایران برای زائران اربعین آماده‌سازی شد.

به گزارش سی نیوز حسین مذنب، دبیر قرارگاه اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از برگزاری جلسه هماهنگی سفرهای اربعین با حضور نمایندگانی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشور و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد.

دبیر قرارگاه اربعین وزارت راه و شهرسازی در خصوص اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برای سفرهای اربعین اعلام کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص دو اسکله بندری خود اقداماتی انجام داده است و آمادگی کامل برای اعزام زائرین دارد که منتظر هماهنگی دستگاه‌های دیپلماتیک و استانی هستیم که پذیرش زائرین توسط کشور عراق انجام شود.

مذنب توضیح داد: شرکت راه‌آهن برنامه‌ریزی برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها را انجام داده است که به دلیل کمبود لکوموتیو پیگیر حل آن و رفع مشکلات سفرهای ریلی هستیم.

وی با اشاره به اینکه این جلسات با وزیر راه و شهرسازی در خصوص تشکیل قرارگاه اربعین و مشخص کردن اعضای این قرارگاه، برای تسهیل‌گری در سفرهای اربعین برگزار شده است، گفت: در این نشست اقدامات شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارتخانه در خصوص اربعین مورد بررسی قرار گرفت. همچنین ارتباط با مجموعه‌های بیرونی وزارت راه و شهرسازی به منظور تسهیل تردد زائران بررسی و در حال پیگیری است.

مذنب توضیح داد: اقدامات خوبی توسط مجموعه‌های تابعه وزارتخانه برای تسهیل در سفرهای اربعین انجام شده است که برای نهایی شدن آن جلسات دیگری برگزار خواهد شد.

وی در جمع‌بندی اقدامات انجام شده توسط شرکت‌ها و سازمان تابعه وزارتخانه گفت: عملیات تکمیلی در دست انجام توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در حال اتمام است و اول شهریورماه کارگاه‌های ساختمانی شرکت ساخت به دلیل تکمیل عملیات آماده‌سازی اربعین جمع‌آوری خواهد شد و پروژه‌ها در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

مذنب تصریح کرد: از حداکثر ظرفیت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم برای سفرهای داخلی و هم خارجی زائران استفاده خواهد شد. با بررسی‌های انجام شده اقدامات سازمان هواپیمایی مناسب ارزیابی شد. در سفر هیات هوایی کشورمان به بغداد و نجف برای بررسی وضعیت تردد زائران هماهنگی‌ها انجام شده است. همچنین آمادگی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز در داخل کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفت که حداکثر رفاه و تسهیل زائرین مد نظر است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: http://news.mrud.ir/news/141889

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50659

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.