ترانزیت نزدیک ۶۳ هزار دستگاه خودرو از بندرلنگه به آسیای میانه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: ۶۲ هزار و ۸۱۷ دستگاه خودرو در بندر لنگه به عنوان چهار راه ترانزیت خودرو توسط ۹۴۸ فروند شناور فلزی به کشورهای آسیای میانه و عراق بارگیری و ارسال شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، مرتضی سالاری افزود: در مجموع حجم ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان در این بازه زمانی که عمده آن محموله خودرو بوده به ۱۴۸ هزار و ۶۹۰ تن رسید که در این بخش ۵۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی در ادامه اشاره به تخلیه و بارگیری سه میلیون و ۹۸۵ هزار و ۵۱۱ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر غرب بیان کرد: از این میزان یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۴ تن به جابه‌جایی فرآورده‌های نفتی و ۲ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۵۰۷ تن به کالاهای غیرنفتی اختصاص داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در ادامه از صادرات ۲ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۵۳۹ تن کالاهای نفتی و غیرنفتی در این مدت خبر داد و افزود: از مجموع صادرات نفتی و غیرنفتی انجام شده، یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۳۴۱ تن با افزایش ۲۸ درصدی مربوط به صادرات غیرنفتی و ۹۹۲ هزار و ۱۹۸ تن به صادرات نفتی اختصاص دارد.

سالاری گفت: از مجموع عملیات انجام شده، یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۱۰۷ تن فرآورده‌های نفتی و غیرنفتی به صورت رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر غرب استان جابه‌جا شده است.

وی همچنین حجم صادرات کانتینر یخچالی از ابتدای سال جاری تاکنون از بنادر غرب در این استان را ۲۴ هزار و ۶۸۹ TEU اعلام کرد و افزود: در این مدت ۴۹ هزار و ۳۷۸ TEU کانتینر یخچالی در بنادر غرب تخلیه و بارگیری شده که در این بخش ۲۲ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

بنادر غرب استان هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰ کانتینر یخچالی چرخدار و ۱۲ رمپ مخصوص بارگیری جهت شناورهای حامل کانتینر یخچالی طلایه دار تخلیه و بارگیری و صادرات کالاهای یخچالی در بین بنادر ایران به شمار می‌رود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85189260

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50356

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.