رشد ۳۳ درصدی صادرات از منطقه آزاد قشم

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از افزایش ۳۳ درصدی صادرات در چهار ماه ابتدایی سال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مختار گرشاسبی گفت: در این مدت میزان صادرات از منطقه آزاد قشم بالغ بر ۱۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۳۳ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد: در چهار ماهه سال جاری، همچنین بیش از ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۸۵ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین ۱۵۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار انواع کالا توسط شرکت‌های این منطقه در قالب صادرات و صادرات مجدد به خارج از کشور تا پایان تیرماه سال جاری انجام شده است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به کاهش واردات از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته، افزود: در مدت زمان ذکر شده حدود ۴۸ میلیون دلار واردات قطعی به منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.

گرشاسبی با بیان اینکه تراز تجاری منطقه آزاد قشم مثبت است، گفت: تراز تجاری این منطقه از ابتدای سال جاری حدود ۷۰ میلیون دلار است.

وی تصریح کرد: کشورهای امارات، سومالی، قطر و کویت مهمترین مقاصد صادراتی محصولات تولید شده در منطقه آزاد قشم از ابتدای سال جاری را تشکیل می‌دهند.

به گفته مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم؛ با برنامه ریزی صورت گرفته از ابتدای سال جاری چندین کشتی برای بارگیری کالاهای تولیدی صادراتی وارد اسکله های منطقه آزاد قشم شده‌اند و عملیات بارگیری و صادرات با سهولت در حال انجام است.

گرشاسبی با بیان اینکه برای برقراری خطوط کشتیرانی مستقیم از بنادر قشم به خارج از کشور نیز مذاکرت خوبی انجام شده است، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای تسهیل و توسعه صادرات، پیش‌بینی می‌شود که میزان صادرات منطقه آزاد قشم تا پایان سال به ۵۰۰ میلیون دلار برسد.

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85190107

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50352

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.