ایجاد اشتغال پایدار با تکمیل طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کوچک

بازدید رییس دفتر حقوقی وزارت راه و شهر سازی از الحاق اراضی جدید زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار و تکمیل و تصویب طرح های توسعه ای در بنادر کوچک از اهداف مهم و ضروری در راستای سیاست های پی ریزی شده با تاکید بر اقتصاد دریا محور است.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌سجاد جلالی در بازدید از بندر بونجی و کوه مبارک، از الحاق اراضی جدید به حوزه استحفاظی سازمان بنادر خبر داد و گفت: استفاده مناسب از زیر ساخت‌های دریایی و نیز تسریع در روند تکمیل پروژه‌های عمرانی در بنادر کوچک می تواند زمینه‌ساز اشتغال پایدار و رونق اقتصادی ساحل‌نشینان باشد.

معاون حقوقی وزارت راه‌ و شهرسازی افزود: مطابق با ماده ۶۹ تنظیم مقرارت مالی دولت بزودی این اراضی در حوزه زیر مجموعه سازمان بنادر قرار خواهد گرفت.

وی اقتصاد دریا محور را به عنوان چرخ دوار و توسعه ای کشور برشمرد و افزود: با ایجاد و تکمیل طرح های عمرانی سازمان بنادر در شرق استان، زمینه اشتغال بومیان منطقه و محرومیت‌زدایی ساحل نشینان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: تجهیز بندر بونجی به عنوان یک بندر پشتیبان منطقه کوه مبارک، در راستای سیاست‌های کلان دولت پیرامون توسعه بنادر کوچک زمینه ساز ارتقا جایگاه دریابرد در منطقه خواهد بود.

جلالی در بازدید از بندر کوه مبارک گفت: این بندر از حیث وجود مخازن نفتی و امکان پهلوگیری شناور از یک سو و نزدیکی بعد مسافت به کشورهای حاشیه خلیج فارس از منظر دیگر اهمیت ویژه ای جهت صادرات مواد نفتی برخوردار است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:news.mrud.ir/news/140664

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50279

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.