سرویس مستقیم کشتیرانی برای حمل کانتینر بین مصر و روسیه راه اندازی شد

روسیه در راستای اهتمام به ایجاد مسیرهای کشتیرانی جدید به ویژه تا شمال آفریقا، یک مسیر دریایی جدید برای حمل و نقل مستقیم محمولات کانتینری با مصر راه اندازی کرد.
به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، گروه کشتیرانی و حمل و نقل غول پیکر «فسکو» روسیه در اجلاس روسیه آفریقا که این روزها در سن پترزبورگ برگزار شد، از راه اندازی خط مستقیم کشتیرانی بین روسیه و مصر خبر داد.

گروه حمل‌و‌نقل روسی FESCO یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات حمل‌و‌نقل و لجستیک در روسیه است که در بخش‌های بنادر، راه آهن، لجستیک یکپارچه و سایر شقوق حمل‌و‌نقل فعالیت دارد.

آندری سوریلوف، رئیس هیئت مدیره فسکو در حاشیه شرکت در این اجلاس گفت: فسکو بزرگترین شرکت حمل و نقل در روسیه و دارای بزرگترین ناوگان دریایی این کشور است که به پل بین اقتصاد روسیه و آفریقا، از جمله کشورهای مغرب و شمال آفریقا تبدیل خواهد شد.

این مقام روسی افزود: ما امروز از افتتاح سرویس کانتینری تجاری دریایی مستقیم بین بندر دمیاط مصر و بندر تجاری نووراسییسک روسیه خبر دادیم. این یک خط کشتیرانی نسبتاً بزرگ است که ما در طول شش ماه اخیر برای افتتاح آن آماده می‌شدیم و در همین راستا ماز تعدادی از موسسات و شرکت‌های تجاری در مصر بازدید کردیم و مشتاقانه منتظر قابلیت‌های حمل و نقل عظیم تا 30 هزار کانتینر بار در سال هستیم.

سوریلف پیش‌بینی کرد که مصر به دلیل موقعیت استراتژیک خود به مرکزی برای حمل و نقل بار به روسیه و از روسیه تبدیل شود.

رئیس هیات مدیره فسکو گفت: بدون شک موقعیت کشور مصر و بنادر آن به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم کالاها و خطوط کشتیرانی را به ویژه در شمال آفریقا به راحتی اداره کنیم و محموله‌های لازم را به مرکز آفریقا نیز تحویل دهیم.

وی تاکید کرد که فسکو علاقه مند به راه اندازی مسیرهای کشتیرانی جدید به کشورهای آفریقایی از جمله شمال آفریقا نظیر الجزایر، مغرب و تونس است.

دومین دوره اجلاس سران روسیه و آفریقا در چارچوب تقویت روابط راهبردی روسیه و کشورهای آفریقایی و ارتقای آنها به سطح جدیدی برگزار شد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.farsnews.ir/news/14020507000785

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50105

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.