دو بندر شیلاتی در گیلان ایجاد می شود

مدیرکل شیلات گیلان از ایجاد دو بندر شیلاتی در استان خبر داد و گفت: طرح مگا پروژه بندر مزرعه در گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش سی نیوز، کوروش خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان بواسطه نوار ساحلی، در حوزه تولیدات شیلاتی قابلیت‌های ارزشمندی دارد که باید به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شیلاتی گیلان، افزود: برنامه شیلات گیلان در ایجاد فرصت توسعه شیلاتی در سواحل برای اقتصاد دریا محور منسجم و هدفمند است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به سفر هیأت توسعه مدیریت بنادر ماهیگیری و مشاوران سازمان شیلات ایران و بازدید از حوزه ساحلی استان، اضافه کرد: در این بازدید به نقاط مشترک و هدفمندی در حوزه توسعه صنعت شیلات استان گیلان رسیدیم.

خلیلی از ایجاد دو بندر شیلاتی در گیلان خبر داد و بیان کرد: تأمین اعتبار لازم طرح اولیه و تعیین نقاط اصلی و فرعی برای ایجاد دو بندر شیلاتی در حوزه ساحلی آستانه و رودسر صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طرح مگا پروژه بندر مزرعه نیز توسط مشاور در حال طی مطالعات طرح و پیش بینی نقاط ۵ گانه است.

مدیرکل شیلات گیلان با تاکید بر لزوم احیای اشتغال و اقتصاد دریا پایه در استان، بیان کرد: با اجرایی شدن طرح‌های شیلاتی علاوه بر اشتغال بسیار خوب در حوزه ساحلی و فعال شدن عرصه تولید شیلاتی دریا محور همه تعهدات استانی تولید آبزیان در برنامه تحول به انجام برسد.

خلیلی با بیان اینکه گیلان در حاضر فقط یک بندر فعال ماهیگیری در شهرستان انزلی دارد، گفت: لزوم توجه به زیرساخت‌های پشتیبانی فعالان عرصه شیلاتی در دریا چه صیادان و یا پرورش دهندگان ماهی در قفس، برای توسعه اشتغال و افزایش تولید نتیجه بخش است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5846704

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50068

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.