پشتیبانی بندر نخیلو از میدان‌های نفتی لاوان

معاون مهندسی و عمران بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بندر نخیلو در بندرلنگه از میدان‌های نفتی لاوان پشتیبانی می‌کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حمید کمالی در بیست و پنجمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل با دستورکار بررسی فرسایش و پیشروی آب دریا به سمت روستای نخیلو ناشی از ساخت بندر نخیلو افزود: انجام مطالعات، طراحی، دریافت مجوز ساخت و اجرای دیوار حفاظت ساحلی روستای نخیلو در دستورکار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار گرفت.

وی، لزوم دریافت مجوز بهره‌برداری بندر نخیلو را در راستای اجرای قوانین موجود را یادآورشد و ادامه داد: این بندر از میادین نفتی جزیره لاوان پشتیبانی می‌کند.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآورشد: طرح مطالعاتی برای ایجاد دیوار حفاظت ساحلی روستای نخیلو در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط شرکت نفت فلات قاره ایران تهیه و به همراه دیگر مدارک و مستندات به منظور ارائه در کمیته صدور مجوز سازه‌ها و تأسیسات دریایی باید در سامانه صدور مجوزها بارگذاری شود.

کمالی با اشاره به مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه مسوولیت‌های اجتماعی و رونق معیشت ساحل نشینان به‌ویژه در روستاها بیان کرد: در حوزه رفت و آمد شناورها در این بندر نیز اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان با شرکت نفت فلات قاره ایران همکاری خواهد داشت تا با یک شجاعت هوشمندانه این کار دنبال شود.

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5846965

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50048

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.