اهمیت تکمیل کریدور شمال – جنوب در افزایش توان صادراتی

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس گفت: تکمیل کریدور شمال – جنوب و اتصال بندر امیرآباد به اسکله رو – رو منجر به افزایش توان صادراتی مازندران می شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، کمال علیپور خنکدار درباره دست‌آوردهای سفر تیم اقتصادی با مدیریت سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران به روسیه با بیان اینکه اوراسیا مستعد ورود تجار و سرمایه گذاران کشور ما است، اظهار کرد: استاندار مازندران با هوشیاری و شناخت کامل از این ظرفیت به همراه تیم اقتصادی و تجاری راهی روسیه شد که می‌تواند زمینه ساز افزایش تبادل تجاری بین دو کشور باشد.

وی تکمیل کریدور شمال به جنوب و اتصال بندر امیرآباد به اسکله رو- رو برای افزایش ظرفیت صادرات به کشورهای cis دانست و افزود: با توجه به اینکه بندر امیرآباد از بنادر نسل سوم و بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر است، توسعه و تکمیل ظرفیت آن می‌تواند دروازه ورودی به اوراسیا باشد.

نماینده مردم حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی ضمن قدردانی از سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران برای برقراری ارتباط اقتصادی و سیاسی فرامرزی در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم، یادآورشد: اقدام استانداری در پیگیری توانمندی صادرات مازندران به روسیه بهنگام بود و انتظار می‌رود تا ضمن حفظ این رویه، ارتباطات بیشتر شود تا زمینه تبادل تجاری بیشتر فراهم شود.

علیپور از حمایت مجمع نمایندگان مازندران از دستاوردهای سفر استاندار و گروه تجاری، اقتصادی مازندران به روسیه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به نگاه دولت آیت‌الله رئیسی به سیاست خارجی و ارتباط با دول مختلف جهت تحکیم روابط بین‌المللی و اقتصادی و تجاری، مازندران به دلیل قرار داشتن در حاشیه خزر و نوار مرزی کشور، از فرصت بالایی جهت ارتباط گیری در راستای نقش آفرینی در افزایش GDP کشور دارد.

وی از استاندار و همه مسئولان مازندران خواست تا توانمندی کشاورزی و گردشگری مازندران به کشورهای اوراسیا شناسانده شود و اظهار کرد: در حوزه جذب توریست از کشورهای cis باید بیشتر تلاش شود و تحقق تکمیل ظرفیت گردشگری و توریست پذیری مازندران می‌توان استان را به توان بالای اقتصادی برساند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.mehrnews.com/news/5844293

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49953

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.