لزوم تشکیل شرکت مشترک کشتیرانی اختصاصی به بنادر مازندران و حل کریدور سبز

استاندار مازندران خواستار تشکیل یک شرکت مشترک کشتیرانی اختصاصی به بنادر مازندران و پیگیری برای حل مسئله گمرکی برای شرکت‌های فعال مازندران و حل بحث کریدور سبز از رئیس سازمان بنادر دریایی و رودخانه‌ای روسیه شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمود حسینی پور در جلسه با رئیس سازمان بنادر دریایی و رودخانه‌ای روسیه، با بیان اینکه برای فعال کردن کریدور شمال جنوب فرصت زیادی نداریم، اظهار کرد: چند سالی است که این امر توسط فعالان اقتصادی ما پیگیری شد اما بی‌نتیجه ماند.

وی افزود: اگر بخواهیم راهبردی که رهبرانمان ترسیم کردند محقق شود حتما باید اقدام عملی داشته باشیم، در این راستا پیشنهاداتی داریم.

حسینی‌پور گفت: پیشنهادمان این است که یک شرکت مشترک کشتیرانی اختصاصی به بنادر مازندران تشکیل شود تا در خصوص حمل ترکیبی کالا از مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال فعال باشد، ما به این تشکیلات امید بستیم که بتواند موانع را از سر راه بردارد.

استاندار مازندران همچنین تصریح کرد: تقاضای‌مان پیگیری برای حل مسئله گمرکی برای شرکت‌های فعال مازندران و حل بحث کریدور سبز است، خواسته دیگری نداریم و اگر همین دو موضوع حل شود قطعا کریدور شمال جنوب فعال خواهد شد.

وی ضمن معرفی نماینده پیگیری این امر، از رییس سازمان بنادر دریایی و رودخانه‌ای روسیه خواست تا نماینده خود را معرفی و بررسی‌ها تا یک ماه دیگر انجام و جلسه ویبناری برای مرور جزییات کار برگزار شود.

حسینی‌پور با اشاره به پیگیری این موضوع از سفارت، عنوان کرد: مقرر بود مدیر کشتیرانی ما در این هیات حضور داشته باشند اما بنا به دلیلی نتوانست سفر را همراهی کنند، در اسرع وقت برگزاری جلسه وبیناری با حضور مسؤولان گمرک فراهم خواهد شد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.farsnews.ir/mazandaran/news/14020431000316

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49923

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.