طرح تسهیل تردد شناورهای تجاری در بنادر استان بوشهر آغاز شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با تقویت زیرساخت‌های بندری ،شبانه روزی شدن خدمت رسانی و تعامل با فعالان اقتصادی، طرح تسهیل تردد شناورهای تجاری در بنادر این استان آغاز شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، محمد شکیبی در نشست با شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ عملکرد کانتینری بندر بوشهر ۵۲ درصد و کالاهای عمومی سه درصد رشد داشت که این رشد در سایه فعالیت و پویایی شرکت‌های کشتیرانی و فعالان حوزه دریایی و بندری حاصل شده است.

وی بیان کرد: به تناسب این نقش آفرینی، اهتمام ویژه ای برای تسهیل فعالیت شناورها پیش بینی شده است که برگزاری نشست هم اندیشی با شرکت های نمایندگی کشتیرانی در همین راستا تدارک دیده شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: لایروبی پای اسکله ها در بندر بوشهر از مطالبه های مهم بود که اکنون اسناد مناقصه آن در حال تهیه بوده و پیش بینی شده عملیات اجرایی آن در نیمه دوم سال جاری آغاز شود.

وی افزود: در حوزه فعالیت نمایندگی شرکت‌های کشتیرانی یک سری مسائل و مشکلات در حوزه بیمه، دریابانی و کالاهای متروکه متوجه آنها است که با راهکارهای احصا شده در تعامل و رایزنی با دستگاه های ذیربط برای رفع آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

شکیبی نسب با اشاره به ضرورت تمدید مدت زمان صدور صورتحساب نمایندگی شرکت‌های کشتیرانی، اظهار کرد: موضوع تاخیر در سوخت‌گیری شناورها نیز از جمله مشکلاتی است که باتوجه به ۲۴ ساعته بودن فعالیت بنادر ، پیگیری برای شتاب بخشی به فرایند سوخت‌گیری شناورها، حتی در ساعت های غیراداری در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین از نمایندگی شرکت‌های کشتیرانی انتظار داریم در راستای تسهیل سازی ورود و خروج شناورها در تعامل و همراهی کامل با گمرک باشند و مجوزهای لازم را از این دستگاه دریافت کنند.

شکیبی نسب با اشاره به پروژه‌های زیرساختی اظهار کرد: جاده و پل دسترسی مجتمع بندری نگین (پل به طول ۱۷۴ متر) هر کدام ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که پیش بینی شده چهار هزار و ۶۰۰ متر این جاده تا پایان مهرماه امسال به بهره برداری برسد.

وی افزود: پروژه تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین نیز اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نزدیک آماده افتتاح می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در ارتباط با پروژه محصور سازی و دیوارکشی مجتمع بندری نگین نیز تاییدیه آن از کمیته راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی گرفته شده است.

شکیبی نسب افزود: بخش خشکی پایانه بین المللی مسافربری دریایی در بوشهر نیز با سرعت و شتاب بسیار خوبی در حال اجرا است که انتظار داریم این پروژه تا دی ماه امسال آماده بهره برداری شود.

وی تصریح کرد: برای سال جاری اعتبارات ویژه ای برای توسعه زیرساخت های بندر بوشهر گرفته شده که این اعتبار برابر با اعتبارات بنادر بزرگ کشور است.

شکیبی نسب ادامه داد: امید است با تداوم روند رو به رشد بندر بوشهر در سایه فعالیت پویا و مستمر شرکت های کشتیرانی شاهد تداوم نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به این بندر باشیم.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85170890

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49743

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.