بیش از ۲ میلیون تن کالا در بندر نفتی خلیج فارس تخلیه و بارگیری شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۱۴ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی در حوزه نظارت بندر نفتی خلیج فارس تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، حسین عباس‌نژاد با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۲۹ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی و ۲۰۴ هزار و ۸۹۷ تن مواد معدنی صادراتی است، افزود: در این بازه زمانی همچنین ۶۸۴ هزار و ۳۸۷تن فرآورده نفتی با رویه کاپوتاژ (حمل و نقل ساحلی) و ۵۲ هزار و ۱۸۳ تن نیز به صورت ترانزیت جابجا شده است.

وی حجم واردات فرآورده‌های نفتی در این مدت را صفر دانست و عنوان کرد: افزایش توان تولید داخلی علت صفر بودن واردات فرآورده‌های نفتی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: در این مدت ۲۲۰ فروند شناور در اسکله‌های بندر شهید رجای پهلو گرفته که از این تعداد، ۱۶۳ فروند کشتی‌های حامل فرآورده نفتی و ۵۷ فروند نیز مربوط به شناورهای مواد معدنی است.

وی خاطرنشان کرد: بندر نفتی خلیج‌فارس در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ۱۰پست اسکله نفتی و ۲ پست اسکله مواد معدنی با ظرفیت آبخور ۷ و نیم متر و قابلیت پهلودهی شناورهایی با تناژ ۱۰هزارتن در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی واقع شده است.

عباس نژاد در پایان اظهار کرد: در این بندر نفتی انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت گاز، نفت کوره، قیر، نفت سفید، فورفورال و انواع روغن جابه‌جا می‌شود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042415186

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49722

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.