نگاه ویژه به بنادر شمالی برای تأمین نهاده‌ها

وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: برای تامین و واردات نهاده ها نگاه ویژه ای به بنادر شمالی خواهیم داشت و خود را محدود به یک یا دو کشور نخواهیم کرد.
به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری موج، محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مازندران دارای دریا و جنگل بوده و در بسیاری از محصولات کشاورزی در حوزه‌های مختلف صاحب رتبه است، افزود: مازندران یکی از تأمین کننده‌های اصلی مواد غذایی و امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود و نقش مؤثری دارد.

وی با بیان اینکه برای رفع چالش‌های مازندران برنامه‌هایی را تهیه کردیم، گفت: اگر طرح جامع آب و خاک تهیه شده در مازندران به موقع اجرا شود و اجرای آن سرعت داده شود این استان می‌تواند نقش موثرتری را در تأمین غذا و امنیت غذایی ایفا کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بازدید از صنایع تبدیلی و تکمیلی توسعه آن را ضروری دانست و گفت: با تقویت این صنایع، مازندران می‌تواند نقش مؤثری را در توسعه صادرات و ارزآوری داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تأمین نهاده‌ها نگاه ویژه به بنادر شمالی خواهیم داشت، تصریح کرد: نباید فقط خود را به بنادر جنوبی و یکی دو کشور در دنیا محدود کنیم و باید به کشورهای دیگری نیز توجه کنیم.

نیکبخت با اشاره به جلسه با فعالان بخش کشاورزی در غرب مازندران گفت: کارآفرینان خوبی در منطقه وجود دارد که در کشور برجسته و صاحب فکر هستند و باید امور را به مردم واگذار کنیم و این مسئله را به صورت جدی در دستور کار قرار خواهیم داد تا مازندران و خطه شمال را به عنوان یک مدل و الگو در تصمیم سازی‌ها دخالت دهیم.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mojnews.com/n/2Vsl

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49691

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.