امضای تفاهم‌نامه علمی میان دانشگاه علوم و فنون و اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر

در نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر، تفاهم‌نامه مشترک همکاری با هدف تقویت زمینه‌های همکاری‌های مشترک و تبادل اطلاعات و تجربیات و بهره‌مندی از توانمندی‌های علمی و تخصصی در راستای ارتباط دانشگاه با صنایع به امضا رسید.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، دکتر امیر اشتری رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در این نشست با ارائه گزارشی از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار کرد: این دانشگاه یک دانشگاه تخصصی در حوزه دریایی و دارای اساتید مجرب است و دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که برخی از این رشته‌های دانشگاه ارتباط نزدیکی با فعالیت‌های اداره‌کل بندر و دریانوردی دارد.

 وی افزود: امضای تفاهم‌نامه همکاری فرصتی مناسب برای ارتباط دانشگاه با صنعت است و بستری مناسب برای توسعه کارآفرینی مبتنی بر علم و فناوری و بالا بردن ظرفیت اشتغال دانش‌آموختگان ایجاد خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ادامه داد: ما علاقه‌مند هستیم ارتباط خود را با اداره‌کل بندر و دریانوردی در زمینه‌های مشترک گسترش دهیم به طوری که دو طرف از خدمات و فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، علمی و مشاوره‌ای بهره‌مند شوند.

علی عسکری مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره‌کل گفت: تلاش می‌کنیم که همه فعالیت‌های اداره‌کل بندر، پایه علمی داشته باشد و قبل از انجام و اجرای کارها، مطالعات و پژوهش‌های دقیقی انجام شود.

 

بازنشر محتوا: سی نیوز

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042214035

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49675

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.