استقبال از توسعه و ایجاد خط کشتیرانی میان بنادر ایران و کنیا

نشست هیئت‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و کنیا به ریاست روسای جمهور دو کشور برگزار شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و کنیا که پیش از ظهر دیروز در جریان سفر رسمی به این کشور برگزار شد، روابط دو کشور را دارای ریشه‌های عمیق تاریخی دانست و با اشاره به ظرفیت‌های عظیم موجود در ایران و کنیا بر ضرورت بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه تعاملات تجاری تاکید کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی امروز به یکی از کشورهای پیشرفته در حوزه‌های مختلف پزشکی، کشاورزی، علم و فناوری و صنعت تبدیل شده است، بر آمادگی ایران برای به اشتراک گذاشتن این تجربیات در قالب مبادلات تجاری و اقتصادی با کنیا تاکید کرد.

رئیسی سطح فعلی تجارت دو کشور را ناکافی و غیرقابل قبول دانست و بر افزایش سطح این همکاری‌ها تا 10 برابر در گام اول تاکید کرد.

ویلیام روتو رئیس جمهور کنیا نیز در این نشست، سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به کنیا را سرآغاز فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست و بر علاقمندی کشورش برای توسعه تعاملات تجاری و سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگردی، شیلات و کشاورزی و تجهیزات پزشکی و دارویی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

همچنین در ابتدای این جلسه هیئت‌های عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کنیا به بحث و تبادل نظر درباره راهکارهای گسترش همکاری‌ها و تعاملات دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین معرفی ظرفیت‌های متنوع ایران و کنیا در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، تجهیزات پزشکی، صنایع و مصالح ساختمانی و پتروشیمی برای توسعه همکاری پرداختند.

مقامات عالی‌رتبه دو کشور همچنین با استقبال از توسعه و ایجاد خط کشتیرانی میان بنادر جمهوری اسلامی ایران و کنیا راهکارهای موثر برای همکاری در این زمینه‌ها را نیز بررسی کردند.
پیش از برگزاری نشست هیئت‌های عالی‌رتبه، روسای جمهور دو کشور در نشستی خصوصی دیدار و گفتگو کردند.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042113662

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49656

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.