5 هزار سند دریانوردی در خوزستان صادر شد

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به استناد آمار و ارقام در حوزه خدمات‌رسانی به شناورها و دریانوردان، عملکرد سه ماهه نخست سال جاری این اداره کل در ارتقاء ایمنی تردد شناورها و دانش حرفه‌ای دریانوردان خوزستانی را تشریح کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، سجاد سبزیوند معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه نزدیک به 5 هزار فقره انواع گواهی‌نامه دریانوردی در بازه‌ی زمانی سه ماهه نخست سال جاری صادر شده است، بیان داشت: از 4 هزار و 13 فقره گواهی‌نامه اصلی تعیین سمت در شناور، 970 فقره مربوط به گواهی‌نامه‌های جانبی آموزش ایمنی تحت نظارت این اداره کل صادر شده است.

سبزیوند با اشاره به برگزاری ادواری آزمون‌های سراسری دریانوردی برای متقاضیان اداره امور دریانوردان این اداره کل،گفت: در مجموع طی سه ماهه گذشته بیش از 369 نفر/آزمون تحت نظارت کارشناسان این اداره کل برگزار شده است.

ارائه بیش از چهار هزار ساعت خدمات دریایی ایمن به انواع شناورها

وی در ادامه افزود: با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در سال گذشته بیش از چهار هزار و 264 ساعت خدمات راهنمایی و یدک‌کشی ایمن در قالب 1522 مورد عملیات به کشتی‌های فله‌بر، کانتینری، تانکرهای حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات صنایع پتروشیمی همجوار بدون هیچ گونه حوادث و یا سوانح دریایی ارائه شد.

سبزوی‌ند در تشریح این عملیات‌ها افزود: ارائه خدمات دریایی شامل هدایت و پهلودهی به انواع کشتی‌ها به ویژه کشتی‌های حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات پتروشیمی همجوار توسط بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) نشان از اهمیت و نقش به‌سزای این مجتمع در راستای توسعه اقتصاد دریایی و تولید ناخالص داخلی دارد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: علاوه بر نقش حیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در واردات و تأمین کالاهای اساسی کشور، مجاورت با بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با 21 واحد فعال تولیدی و 26 میلیون تن ظرفیت سالانه، تردد کشتی‌های حامل کالاهای خطرناک در آبراه دسترسی به این بندر حاکی از نقش و موقعیت راهبردی این مجتمع بندری در مسیر دستیبابی به اهداف توسعه تجاری و دریامحور می باشد.

تردد ایمن و بدون حادثه 341 فروند شناور در آبراهه استراتژیک خورموسی در سه ماهه نخست سال جاری

وی در ادامه افزود: با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تعداد 341 فروند انواع شناور در آبراه خورموسی با ایمنی کامل و بدون حادثه تردد نمودند که 33 درصد از این تعداد حامل کالاهای خطرناک بودند.

سبزیوند تصریح کرد: ارائه خدمات ترافیک دریایی شناورها(VTS) از مهم‌ترین بخش‌های عملیات دریایی است که نقش به سزایی در مدیریت ترافیک دریایی، حفظ ایمنی تأسیسات، تجهیزات بندری و محیط زیست دریایی دارد.

معاون امور دریایی با اشاره به پایش شبانه‌روزی حوزه استحفاظی دریایی این اداره کل به منظور ارتقاء ضریب ایمنی دریانوردی در این محدوده، از انجام 25 مورد امداد و نجات به شناورهای متردد خبر داد.

 

بازنشر محتوا: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63573

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49558

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.