عملیات تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر در سه ماهه نخست امسال 37 درصد رشد داشت

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اعلام کرد: در سه ماه نخست سال جاری ۸۳۲ هزار تن عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷ درصدی داشته است‌.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، علی عسکری اظهار داشت: گزارش مقایسه‌ای تخلیه و بارگیری اداره کل بندر و دریانوردی تا خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه انجام گرفت.

وی عنوان کرد: بر همین اساس تا پایان خرداد ماه سال جاری، 832 هزارتن عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، 603 هزارتن انجام گرفت.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به آمار فوق، عملیات تخلیه و بارگیری سال جاری(سه ماه ابتدایی) نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۷ درصدی داشته است.

عسکری ادامه داد: از بین این عملیات تخلیه و بارگیری سه ماهه اول سال جاری، 72 درصد سهم کلینکر، 23 درصد سهم کالای عمومی و 5 درصد سهم کانتینر است.

وی بیان کرد: عملیات صادرات کلینکر با 2 پست اسکله در سه ماه ابتدایی سال 1402، نست به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در این سه ماه ابتدایی سال، 36 هزار و 794 کامیون در بندر خرمشهر تردد داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد رشد داشته است.

عسکری با اشاره به صادرات آهن‌آلات(میله‌گرد) از طریق بندر خرمشهر به کشورهای همسایه، بیان کرد: با تلاش و اقدامات صورت گرفته در سه ماهه ابتدایی سال 108 هزار و 755 تن آهن‌آلات از طریق بندر خرمشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 237 درصدی را به ثبت رسانده است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63445

لینک کوتاه:https://seanews.ir/49241

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.