عملیات کانتینری در بندر امیرآباد بیش از 2.5 برابر رشد کرد

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد با اشاره به رشد 31 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سه ماهه نخست سال جاری بندرامیرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل ، از سهم 59 درصدی بندرامیرآباد در تخلیه و بارگیری بنادر تجاری شمال کشور خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، محمدعلی موسی پور در تشریح عملکرد 3 ماهه این بندر گفت:بندرامیرآباد کارنامه درخشانی را در بهار طلاییِ عملکرد خود به ثبت رساند به طوری که میزان تخلیه و بارگیری کالا در 3 ماهه نخست سال جاری با رشد 31 درصدی به بیش از یک میلیون و 96 هزار تن رسیده ، که سهم 59 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در میان بنادر تجاری شمال کشور ، ارمغان این رشد بوده است.

وی در بخش دیگری از تشریح عملکرد سه ماهه بندرامیرآباد، ایمنی، صرفه اقتصادی‏‌، سرعت در جابجایی کالا و وجود زیرساخت های شبکه داخلی راه آهن را از عوامل مهمی برشمرد که مشتریان بندرامیرآباد را در استفاده از ریل جهت جابجایی محموله های خود ترغیب کرده، به طوری که در این مدت حمل ریلی بندرامیرآباد با رشد 90 درصدی به 25 هزار و 798 تن رسیده است.

مدیرکل بندرامیرآباد با بیان اینکه میزان صادرات کالا در سه ماهه نخست امسال با رشد 11 درصدی از 254 هزار تن به 283 هزار رسیده است، عمده ترین کالاهای صادراتی از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS را فلزات، مواد نفتی، کالاهای ساختمانی و معدنی عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه بندرامیرآباد از ظرفیت ها و امکانات مناسبی جهت تبدیل شدن به قطب صادرات، واردات و ترانزیت کالاهای کانتینری در منطقه برخوردار است، میزان تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری را در بهار امسال 3 هزار و 502 TEU اعلام کرد که در مقاسیه با همین مدت در سال قبل رشد 275 درصدی را نشان می دهد.

موسی پور در پایان، آماری از ترابری کالا در بندرامیرآباد در 3 ماه گذشته ارائه کرد که بر این اساس 278 فروند شناور، 48 هزار و 102 دستگاه کامیون و 642 دستگاه واگن، جهت جابجایی کالا به بندرامیرآباد تردد داشتند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63450

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49232

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.