سرمایه‌گذاران قطری‌ از بندر دیر بازدید کردند

سرمایه‌گذاران قطری با بازدید میدانی از بندر دیر ظرفیت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری این بندر را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این بازدید اظهار کرد: این اداره کل در راستای توسعه روابط تجاری و افزایش همکاری‌های بندری و دریایی با کشور قطر با تمامی ظرفیت‌های خود پای کار آمده و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

محمد قاسمی افزود: بندر دیر علاوه بر مسافت کوتاه با بندر الرویس قطر با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب می‌تواند کانونی فعال برای توسعه مبادلات تجاری بین ۲ کسور باشد.

وی اظهار کرد: برخورداری از اسکله به طول ۲۱۷ متر ، اسکله رمپ استاندارد، پنج رمپ موقت در مجموع به طول ۱۰۰ متر و عمق ۴.۵ متری حوضچه از جمله ظرفیت های زیرساختی بندر دیر است.

قاسمی یادآور شد: پارسال پروژه محوطه‌سازی بندر دیر به مساحت سه‌ هکتار به بهره‌برداری رسید و اکنون نیز عملیات اجرایی احداث چهار پست اسکله رمپ در بندر دیر در حال انجام است.

رئیس سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی بنادر الرویس و دوحه قطر نیز گفت: هدف از سفر به ایران، دیدار با مقامات ایرانی و بازدید از بندر دیر استان بوشهر جهت سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های زیرساختی است.

حسین المقیف افزود: بندر دیر با توجه به کوتاهی مسافت اکنون به عنوان دروازه اصلی تجارت بین قطر و ایران نقش‌آفرینی می‌کند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85152359

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49051

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.