اجرای موفق مانور مشترک امداد و نجات و اطفای حریق در بندر بوشهر

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مانور مشترک امداد، نجات و اطفای حریق پایانه نفتی در بندر بوشهر بر اساس سناریو ترسیم شده با موفقیت پایان یافت.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد شکیبی نسب ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس سناریو مانور با اعلام وقوع آتش سوزی در سایت صادرات روغن و به صدا در آمدن زنگ اعلان حریق، خودروهای عملیاتی از جمله سه خودرو آتش نشانی سریع به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: با رسیدن خودرو اورژانس، مصدومان حادثه به تیم اورژانس تحویل و به مرکز درمانی منتقل شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در ادامه عملیات تیم آتش نشانی بندر بوشهر و کارکنان پایانه نفتی با استفاده از تجهیزات اطفا حریق و مقابله با آلودگی نسبت به مهار آتش سوزی و پاک سازی محل حادثه اقدام کردند.

شکیبی نسب ادامه داد: این مانور با هدف ارتقا سطح دانش علمی و توان عملیاتی کارکنان، ارزیابی توان تاکتیکی تیم‌های عملیاتی، ارزیابی تجهیزات امدادی و اطفائی و ارزیابی تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی پایانه و همچنین شناسایی کمبودهای احتمالی و برنامه ریزی برای رفع آنها انجام شد.

وی یادآور شد: برگزاری مانورهای مختلف در اولویت‌های راهبردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است که بر اساس برنامه تقویمی نسبت به برگزاری آنها در بنادر استان اقدام می‌شود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5820651

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49038

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.