میانگین شاخص ترکیبی کانتینر در هفته‌ گذشته اعلام شد

میانگین شاخص ترکیبی بر‌اساس اعلام مؤسسه Drewry WCI از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا امروز برای هر کانتینر ۴۰ فوتی در هفته منتهی به ۲۲ ژوئن به ۱۸۲۲ دلار رسید که ۸۶۶ دلار کمتر از میانگین ۱۰ ساله است.

به گزارش سی نیوز به نقل از گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت موسسه Drewry؛ شاخص ترکیبی برای هر کانتینر ۴۰ فوتی براساس میانگین ۱۰ سال گذشته ۲۶۸۸ دلار بود.

این گزارش حاکی است شاخص ترکیبی Drewry WCI در هفته گذشته با ۳.۵ درصد کاهش به ۱۵۳۵ دلار به ازای هر کانتینر ۴۰ فوتی رسید که نسبت به هفته مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۷۸.۹ درصد اُفت کرده است.

در ادامه گزارش Drewry آمده است شاخص ترکیبی کانتینر‌های ۴۰ فوتی در حالی به سطح ۱۵۳۵ دلار رسیده که در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی این رقم ۱۰ هزار و ۳۷۷ دلار بود.

در هفته گذشته نرخ حمل‌و‌نقل دریایی برای هر کانتینر ۴۰ فوتی در مسیر شانگهای- نیویورک ۷ درصد، شانگهای- لس‌آنجلس ۶ درصد و شانگهای- جنوا ۳ درصد و شانگهای- روتردام ۲ درصد به ازای هر کانتینر ۴۰ فوتی کاهش یافت.

از سوی دیگر نرخ‌ها در مسیر نیویورک روتردام و بالعکس ۲ درصد بالا رفت و نرخ‌های حمل کانتینر در مسیر روتردام – شانگهای و لس آنجلس – شانگهای در هفته گذشته ثابت بودند. پیش‌بینی Drewry این است که در هفته‌های آینده این نرخ‌های نقدی افزایش یابند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://mana.ir/fa/news/96254

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48958

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.