یک هیات سرمایه گذاری چینی از بندر امیرآباد بازدید کرد

یک هیات تجاری از سرمایه‌گذاران کشور چین در جریان سفر به استان مازندران، از بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر بازدید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ یک گروه از فعالان اقتصادی کشور چین با حضور در بندرامیرآباد با محمدعلی موسی پور مدیرکل این بندر دیدار و پیرامون مسائل مختلف سرمایه گذاری گفتگو کردند.

مدیرکل بنادرودریانوردی در این دیدار ضمن تبیین امکانات، ظرفیت‌ها و آخرین دستاورهای عملیاتی بندرامیرآباد ، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این بندر تشریح کرد.

موسی پور افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، فرآیند امور سرمایه گذاری از جلب، جذب، احداث و بهره برداری برای متقاضیان سرمایه گذاری در بندرامیرآباد تسهیل و تسریع شده است.

وی، احداث بخش های آزمایشگاهی، انبار سوله، پایانه مکانیزه غلات، مخازن نفتی و روغن خوراکی و محوطه کانتینری را از مهم ترین زمینه‌های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد عنوان کرد.

وی ضمن استقبال از حضور سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه‌گذاری دریامحور در بندرامیرآباد ابراز امیدواری کرد: این بازدیدها باتوجه به ظرفیت‌های ترانزیتی، ترانشیپی، زیربنایی و لجستیکی بندر امیرآباد، فرصت مناسبی را جهت رونق سرمایه گذاری و توسعه‌ پیشرانه های حمل و نقل در این بندر فراهم آورد.

گفتنی است در پایان این جلسه، هیأت چینی با همراهی مدیران بندرامیرآباد از ظرفیت‌ها ، اسکله‌ها و مناطق عملیاتی این بندر بازدید کردند.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63257

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48786

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.