تنظیم قرارداد همکاری میان عراق و عربستان در زمینه حمل و نقل دریایی

وزارت حمل و نقل عراق از تلاش برای تنظیم قرارداد همکاری میان عراق و عربستان در زمینه حمل و نقل دریایی خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، وزارت حمل و نقل عراق از تلاش برای تنظیم قرارداد همکاری میان عراق و عربستان در زمینه حمل و نقل دریایی خبر داد.

طالب البدیری، سخنگوی شرکت عمومی حمل و نقل دریایی وزارت حمل و نقل عراق گفت که دبیرکل شورای وزیران دستور تکمیل طرح لنگرگاه المتنبی را ظرف حداکثر دو ماه داده است.

وی افزود کادر فنی و مهندسی این شرکت در بغداد در حال عملیات عمران و حفاری عمیق برای آمادگی این لنگرگاه جهت افتتاح توسط نخست وزیر در مدت تعیین شده هستند.

البدیری اشاره کرد که کار تاکسی آبی در بغداد نیز به علت عمق کم حاصل از کاهش سطح آب دجله با مشکل مواجه شده و این امر منجر به تاخیر در انجام این طرح در برخی مناطق مشرف به رودخانه شده است.

وی همچنین گفت که این کار با هماهنگی نهاد های امنیتی و دبیرخانه کل شورای وزیران برای آماده سازی مسیر آبی میان لنگرگاه الکاظمیه و المتنبی در حال انجام است.

این طرح در کاهش بار شهروندان و گشودن گره ترافیک پایتخت موثر است و در زیباسازی چهره شهر نقش دارد.

البدیری در همین راستا ادامه داد: شرکت عمومی حمل و نقل دریایی در تلاش است تا قرارداد همکاری میان عراق و عربستان در زمینه حمل و نقل دریایی و سازوکار اجرا و فعال سازی خطوط دریایی میان بنادر دو کشور را راه اندازی کند.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-257571

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48778

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.