حضور وزیر راه و شهرسازی در حضور در نشست ویژه راهگذر بین قاره‌ای شمال-جنوب

وزیر راه و شهرسازی ضمن دیدار با دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در سن‌پترزبورگ، حضور در نشست ویژه راهگذر بین قاره‌ای شمال-جنوب را علاوه بر استاندارد سازی این زنجیره کریدوری، نشان دهنده اراده جمهوری اسلامی ایران نسبت به تکمیل این شاهراه و کریدور اصلی دانست که با تبیین اهمیت این موضوع در نشست مقرر شد همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود تا کریدور یاد شده تحت عنوان ایران راه نهایی شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بیست و ششمین مجمع اقتصادی سالانه در سن‌پترزبورگ روسیه با لویتین دستیار ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اصلاح و تکمیل زنجیره کریدوری شمال-جنوب گفت: حضور ما در این نشست علاوه بر استاندارد سازی این زنجیره کریدوری، نشان دهنده اراده جمهوری اسلامی ایران نسبت به تکمیل این شاهراه و کریدور اصلی است که با تبیین اهمیت این موضوع در نشست، مقرر شد همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود تا کریدور یاد شده تحت عنوان ایران راه نهایی شود.

بذرپاش خطاب به دستیار ویژه پوتین، خاطر نشان کرد: این کریدور باید اتصال دهنده شمال به جنوب باشد و به‌ عنوان یک مرکز بزرگ لجستیکی در منطقه برقرار باشد.

لویتین نیز به ایجاد مسیرهای جدید در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران نیز که در مسیر شبکه بین المللی حمل و نقل قرار دارد، به این مسیر ورود پیدا کرده و چشم انداز آن روشن است.

گفتنی است پیش از این در ۱۹ فروردین ماه امسال لویتین به تهران آمده بود و طی دو روز دیدار با مقامات ایرانی بررسی‌های جدی برای پروژه‌های مشترک ایران و روسیه انجام داد و با وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کرد.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63208

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48649

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.