۵۰۰هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار تخلیه شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی به‌ وسیله هشت فروند شناور از طریق بندرچابهار تخلیه و به مقاصد مختلف در کشور حمل شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا،  قاسم عسکری اظهارداشت: زیرساخت‌ها و امکانات‌ بندر چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی‌های حامل کالای فله غلات تا ظرفیت ۱۲۰ هزار تن را در بندر شهید بهشتی فراهم کرده است.

وی با اعلام آمادگی بندرچابهار برای پذیرش کشتی‌های پهن پیکر حامل غلات تاکید کرد: از تمام ظرفیت‌های موجود برای تسریع در تخلیه و ارائه خدمات مطلوب دریایی و بندری برای این نوع شناورها استفاده خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با پهلوگیری دومین کشتی پهن پیکر حامل ۱۰۰ هزار تن گندم وارداتی در بندر چابهار از ابتدای سالجاری نیم میلیون تن کالای اساسی مورد نیاز کشور حمل شده است.

وی ادامه داد: عملیات تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر چابهار نسبت به گذشته رشد خیلی خوبی داشته است.

عسکری نسب راه اندازی سرویس‌های منظم کشتی های حمل کانتینری از چابهار به مبادی و مقاصد بنادر کشورهای چین، هند و بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس را از عوامل اصلی تشویق صاحبان کالا و کانتینر جهت استفاده از بندر چابهار جهت واردات، صادرات و ترانزیت کالا و کانتینر از بندر چابهار برشمرد.

وی افزود: توسعه عملیات کانتینری از طریق افزایش ضریب دسترسی چابهار به شبکه حمل و نقل بین المللی کانتینر یکی از اهداف اصلی این اداره‌کل در سالجاری قرار دارد.

عسکری نسب انجام بازاریابی‌های منسجم، ارائه خدمات مطلوب دریایی و بندری و تسهیل افزایش تردد خطوط و شرکت‌های کشتیرانی کانتینری بیشتر در بندر چابهار را از فعالیت‌های اجرایی این هدف در سالجاری عنوان کرد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85136342

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48416

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.