رفت و آمد بیش از ۹۶۷ هزار مسافر در بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از جابه جایی بیش از ۹۶۷ هزار مسافر از بنادر شرق هرمزگان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی؛ حمیدرضا محمد حسینی تختی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با روند صعودی در ترابری مسافر در مسیرهای داخلی و بین‌المللی در مجموع 967 هزار و 170 مسافر به صورت ایمن و رعایت اصول دریانوردی از مسیر بنادر شرق استان رفت ‌و آمد کرده‌اند.

وی بیش‌ترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به شهید ذاکری(قشم) و هرمز با 639 هزار 93 مسافر را اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر بندر شهید باهنر گفت: در جزیره کوه‌های رنگین کمانی هرمز نیز،323 هزار 637 مسافر از طریق این بندر به بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری(قشم) جابه‌جا شده که ۲۹ درصد افزایش داشته است.
محمدحسینی تختی افزود: مسیر دریایی بندر شهید باهنر به بندر شارجه از ابتدای سال جاری تاکنون با ادامه روند صعودی خود در ترابری های بین‌المللی توانسته 4 هزار و 440 مسافر را با افزایش 38 درصدی نسبت به سال گذشته جابه‌جا کند.

به گفته وی؛ مسافت این سفرهای دریایی در مسیر بندرعباس به شارجه ۱۳۰ مایل دریایی (۲۴۰ کیلومتر) است که امکان ۱۱ ساعت دریانوردی در پهنه آب‌های خلیج فارس را برای مسافران فراهم می‌کند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با بیان اینکه رفت و آمد در مسیرهای دریایی منوط به شرایط جوی مناسب سفر است، تاکید کرد: هموطنان از هرگونه تردد غیرمجاز و ناایمن خودداری کرده و برای اطلاع از سفر به سامانه خبری بندر شهید باهنر مراجعه و یا با تلفن گویا 3111 تماس بگیرند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63153

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48403

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.