ترابری بیش از چهار میلیون نفر در بنادر قشم

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: چهار میلیون و 158 هزار و 385 نفر مسافر و گردشگر از ابتدای امسال تا نیمه خرداد ماه جاری، از طریق بنادر قشم رفت و آمد کردند.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، “علی اشتری” اظهار کرد : از ابتدای امسال تا نیمه خرداد ماه جاری، چهار میلیون و 158 هزار و 385 نفر مسافر و گردشگر از طریق بنادر قشم رفت و آمد کرده اند که این میزان رفت وآمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش ۶ برابری تردد شناورها به بنادر قشم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ادامه داد: از این تعداد مسافر و گردشگر 2 میلیون و 89 هزار و 699 نفر وارد جزیره قشم شده و 2 میلیون و 68 هزار و 686 نفر از جزیره قشم خارج شده اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با بیان اینکه به طور معمول ایام نوروز امسال پیک سفرها به جزیره قشم بوده است، گفت: شروع پیک دوم سفرها همه ساله با پایان فصل تابستان شروع می شود که شرایط حاکی از افزایش سفرها نسبت به سال گذشته و لزوم آمادگی ارایه خدمات مناسب تر در آینده را دارد.

اشتری در بخش دیگری به آخرین وضعیت حوزه تخلیه و بارگیری کالاها از بنادر تجاری قشم اشاره کرد و افزود: در 75 روز ابتدای سال جاری یک میلیون و 653 هزار و 114 هزارتن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری قشم تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54 درصد افزایش به ثبت رسیده است.
جابه جایی یک هزار و 35 کانتینر در بنادر تجاری قشم

وی میزان ترانزیت نفتی از طریق بنادر قشم نسبت به مدت مشابه سال گذشته را 100 درصد، ترانزیت غیرنفتی 66 درصد، صادرات نفتی 10 درصد و صادرات غیرنفتی را نیز 2 برابر و میزان ترانشیپ را نیز بیش از ۱۰ برابر اعلام کرد.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم؛ همچنین در این بازه زمانی یک هزار و 35 کانتینر در بنادر تجاری قشم تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 103 درصد رشد را نشان می دهد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-257043

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48293

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.