جذابیت ویژه مالی بنادر نسل سوم و چهارم برای فعالان اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «اقتصاد دریامحور» امری نوین، بکر و اشتغال‌آفرین است، گفت: توسعه حمل‌ونقل دریایی می‌تواند چهره اقتصادی کشور را تغییر دهد.

به گزارش سی نیوز، رضا تقی‌پور انوری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بنادر یکی از زیرساخت‌های اصلی و پیشران اقتصاد کشور به شمار می‌روند، اظهار داشت: حرکت بنادر به سمت نسل سوم و چهارم به عنوان یک جاذبه مالی برای فعالان اقتصادی و تجار به شمار می‌روند تا با استفاده از مزیت کاهش مدت زمان انتقال کالا، کاهش هزینه تمام شده و ایمنی بیشتر از حمل‌ونقل دریایی به بهترین شکل استفاده کنند.

وی ادامه داد: «اقتصاد دریامحور» فرصتی بکر، جدید و اشتغال‌آفرین است و توسعه حمل‌ونقل دریایی، می‌تواند چهره اقتصادی کشور را تغییر دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توسعه اقتصاد دریامحور باید به راهبرد کلان کشور، تبدیل شود، عنوان کرد: نیازمند آمایش سرزمینی هستیم و توسعه امکانات و بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود بنادر شمالی و جنوبی کشور، توسعه روابط با کشورهای همسایه، استفاده از کریدور شمال جنوب و کریدور شرق غرب، استفاده از ظرفیت های بی نظیر بندر چابهار به دلیل دسترسی به آب های آزاد همگی از موارد مهمی هستند که باید به آن توجه داشت.

تقی‌پور انوری با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها و خدمات دریایی و بندری در پسکرانه بنادر باید به یک اولویت تبدیل شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در کنار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گیرد و با رایزنی‌های دیپلماتیک از ظرفیت دریایی و بندری کشور به عنوان موتور متحرک اقتصاد کشور استفاده کرد.

وی افزود: توسعه بنادر کشور امری اجتناب ناپذیر است و در عمل باید شاهد ارائه خدمات متنوع در حوزه خدمات دریایی و بندری باشیم؛ نیازی فوری و ضروری برای اقتصاد ایران که با هم افزایی سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی و تمامی ارگان های دریایی و بندری دور از دسترس نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور باید مورد واکاوی قرار گیرد تا بتوان از تمامی پتانسیل‌های اقتصادی وابسته به آن استفاده کرد، گفت: هرچقدر بتوانیم در مسیر رشد و توسعه خدمات دریایی و بندری گام برداریم به طور حتم اقتصاد کشور وضعیت مطلوب‌تری پیدا خواهد کرد و موجب رونق اقتصادی می‌شود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: hhttps://www.pmo.ir/fa/news/63122

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48209

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.