ساخت ۴ فروند کشتی توسط بخش خصوصی داخلی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بخشی از برنامه های اجرایی آن سازمان را در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان دریایی شامل خریداری و ورود ۱۵ فروند کشتی توسط سرمایه گذاران بخش ایرانی در دریای خزر و ساخت ۴ فروند کشتی توسط بخش خصوصی داخلی عنوان کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص توسعه ناوگان بنادر کشور توضیحاتی ارایه کرد.

خریداری و ورود ۱۵ فروند کشتی توسط سرمایه گذاران بخش ایرانی در دریای خزر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان دریایی در بخش نوسازی و افزایش ناوگان است، گفت: با توجه به اینکه حجم تبادلات کشورمان با کشورهای همسایه در شمال کشور در حال افزایش است، اولویت نخست وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان و افزایش ظرفیت در دریای خزر است. در حال حاضر، بیش از ۱۵ فروند کشتی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی ایرانی وارد دریای خزر شده است. و تعداد بیشتری کشتی خریداری شده که از رودخانه ولگا شروع شده و به مرور وارد می شود.

فرآیند ساخت ۴ فروند کشتی توسط بخش خصوصی داخلی

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش ساخت کشتی شرکت صدرا ساخت ۴ فروند کشتی را در برنامه دارد که قرارداد آن منعقد شده و فرآیند ساخت آن نیز آغاز شده است.

صفایی در خصوص ناوگان جنوب و نوسازی آن نیز توضیح داد: در بخش ناوگان جنوب و نوسازی آن در حال فاینانس هستیم که با تامین منابع مالی، نوسازی ناوگان جنوب انجام شود. در این باره مذاکرات خوبی با کشورهای همسایه داشتیم که این روند برای رسیدن به نتیجه ادامه دارد.

افتتاح ۱۸ هزار میلیاردتومان پروژه در حوزه زیرساخت های بنادر طی دولت سیزدهم

وی گفت: در خصوص موضوع زیرساخت های بنادر نیز اقدامات خوبی انجام شده است. ۱۸ هزار میلیاردتومان پروژه در دولت سیزدهم افتتاح شده است و در حال حاضر ۴۴ هزار میلیاردتومان پروژه نیز در دست تعریف داریم.

افتتاح فاز ۳ توسعه بندر شهید رجایی با ظرفیت ۱۸ هزار و ۶۰۰ TEU طی دولت سیزدهم

صفایی افزود: یکی از پروژه هایی که در دولت سیزدهم افتتاح شد فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی با ۱۸ هزار و ۶۰۰ TEU یا کانتینر است که این ظرفیت این امکان را فراهم کرده است تا کشتی ها با ظرفیت بالا توان پهلوگیری پیدا کنند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-256915

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48130

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.