رفع نگرانی کشتی خارجی با پاسخ مثبت نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: منطقه یکم نیروی دریایی سپاه به درخواست کمک کشتی تجاری خارجی در تنگه هرمز پاسخ مثبت داد و به رفع نگرانی آن کمک کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، دریادار دوم پاسدار عباس غلامشاهی افزود: بعد از ظهر شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه یک فروند کشتی تجاری با پرچم جزایر مارشال در هنگام ورود به تنگه هرمز بر روی کانال دریایی بین المللی ۱۶ درخواست کمک کرد.

وی ادامه داد: فرماندهی و کنترل تنگه هرمز هم سریعاً با این کشتی تماس برقرار کرده و پس از بررسی درخواست و وضعیت منطقه، از حضور شناورهای سبک غیر نظامی در نزدیکی این شناور رفع نگرانی و ابهام شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: فرماندهی و کنترل تنگه هرمز به محض درخواست کمک کشتی تجاری، با کاپیتان کشتی مذکور ارتباط رادیویی برقرار کرده و موضوع کمک را جویا می شود که کاپیتان کشتی اعلام می‌کند سه فروند قایق سبک کوچک غیر نظامی در فاصله چند مایلی از کشتی مشاهده کرده و نگران مزاحمت آنها برای خود است.

دریادار دوم پاسدار غلامشاهی ابراز کرد: متعاقبا با همکاری و تعامل با کشور همسایه (به دلیل قرار گرفتن موقعیت کشتی در آب های سرزمینی آن کشور)، پس از بررسی و حضور میدانی، نگرانی کاپیتان کشتی رفع و او نیز با تشکر و اطمینان خاطر به مسیر دریانوردی خود ادامه داد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: موضوع تامین امنیت، امداد رسانی و پاسخ به موقع به درخواست کمک شناورها و کشتی های در حال تردد در تنگه هرمز و خلیج فارس امری همیشگی و طبیعی بوده و تازگی ندارد و قطعاً هم ادامه خواهد داشت.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85131548

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48111

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.