بنادر چارک و آفتاب به مرکز صادرات مصالح ساختمانی تبدیل می‌شوند

سرپرست سابق و معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نقش انکار ناپذیر این منطقه در توسعه اقتصادی کشور، گفت:‌ به دنبال تبدیل بنادر چارک و آفتاب به مرکز صادرات مصالح ساختمانی برای کشورهای حوزه خلیج فارس هستیم.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، «سعید پورزادی» در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد کیش اظهار کرد:‌ مشکلات مروبط به سند این جزایر رفع و مجوزهای لازم نیز اخذ شده است تا به مرکزی برای صادرات مصالح ساختمانی تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام با محوریت نشاط آفرینی در جامعه از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در دوره سرپرستی بود، افزود: تمامی الگوی مالی و منابع اقتصادی ما در این مسیر شکل گرفت.

سرپرست سابق سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به رشد حدود ۲ برابر سرعت احداث طرح‌های عمرانی در این جزیره، بیان کرد: در تمامی زیرساخت‌های حیاتی منطقه سرمایه گذاری انجام شده است.

وی مبادی ورودی کیش را شریان‌های حیاتی این جزیره توصیف کرد و افزود:‌ در همین راستا ترمینال مدرن فرودگاه کیش با ظرفیت جابه جایی سالانه ۶ میلیون مسافر به بهره برداری رسیده تا امروز با افتخار اعلام کنیم، کیش دارای شهر فرودگاهی است.

«پورزادی» همچنین به افزایش ۲ برابری بودجه عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش طی سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ماقبل آن اشاره کرد و گفت: روند توسعه و سرمایه گذاری در کیش ادامه دار خواهد بود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش احداث مدول جدید تصفیه خانه فاضلاب، گازرسانی به واحدهای تولیدی و نیروگاه‌ها برای جلوگیری از گازوییل سوزی و آلودگی هوا و بهسازی آسفالت به میزان ۱۰۰ هزار متر مربع را از جمله دیگر اقدامات انجام شده طی دوره سرپرستی خود اعلام کرد.

وی همچنین خواستار توجه ویژه مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد کیش به تامین انرژی در جزیره و مشکلات مربوط به تجهیز مراکز درمانی شد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://irna.ir/xjMBsf

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48031

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.