۲۶ پایانه بندری کشور به بخش خصوصی واگذار شد

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از سال ۸۲ به عنوان زمان آغاز طرح واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی، تاکنون ۲۶ پایانه بندری اعم از پایانه‌های کانتینری، جنرال کارگو و غلات به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا آذرباد اظهار کرد: این واگذاری ها در اجرا اصل ۴۴ قانون اساسی است که همچنان این روند در بنادر کشور تداوم دارد.

وی افزود: اکنون ۱۸ شرکت کار راهبری پایانه‌های عملیاتی بنادر را بر عهده دارند که این پایانه‌ها عملیات باربری و انبارداری در بنار جنوب و علاوه بر این‌ها خنکاری در بنادر شمالی را بر عهده دارند.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در فرایند واگذاری پایانه‎‌های بندری به بخش خصوصی تمامی فعالیت‌‍‌های تصدی گری در قالب قرارداد به بخش خصوصی واگذار شدند که این روند به ارتقا کیفیت خدمات بندری و رضایت مندی مشتریان منتج شده است.

آذرباد افزود: در این قراردادها سعی شده تا تمامی الزام‌ها برای انجام بهینه خدمات بندری پیش بینی شود.

وی گفت: نظارت بر اجرای دقیق مفاد و تعهدات بخش خصوصی در قراردادهای بندری و ارزیابی عملکرد آنها از اهم موضوع‌های است که به بهبود ارائه خدمات منجر شده است.

رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: مشتریان بندری اکنون با بخش خصوصی روبرو هستند که سازمان بنادر و دریانوردی به سهم خود همواره تلاش دارد قراردادها به نحوی تنظیم شود که رضایت مندی حداکثری مشتریان سازمان تامین شود.

وی اضافه کرد: این قراردادها هر ساله موردبازنگری قرار می‌گیرد تا با نظارت دقیق بر مفاد این قراردادها با رویکردی برد – برد خدمات بندری به بهترین نحو ممکن محقق شود و سوانح و چالش‌ها به کمترین میزان ممکن برسد.

آذرباد تصریح کرد: در حوزه خدمات بندری، از حیث کنترل و نظارت بر رعایت استانداردها و شناسایی انحراف احتمالی بسیار مهم و ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه در غیر این صورت اختلال جدی در فعالیت‌ها رقم می‌خورد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://irna.ir/xjMBm3

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48015

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.