بررسی زمینه‌های سرمایه‌گذاری روسیه در بزرگترین بندر کانتینری ایران

 یک هیأت روسی به منظور بررسی زمینه‌های همکاری و سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان از بخش‌های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بازدید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یک هیات متشکل از اعضای دولتی و خصوصی روسیه با هدف بررسی زمینه‌های همکاری و سرمایه‌گذاری روس‌ها از بخش‌های مختلف بندر راهبردی شهید رجایی بازدید کردند.

این هیأت متشکل از مسئولان ارشد شرکت‌های بخش خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل دریایی فدراسیون روسیه با حضور در ترمینال‌های کانتینری، پایانه‌های فله مواد معدنی، ترانزیت، تجهیزات و طرح‌های توسعه این بندر، ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات موجود در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی را برای همکاری‌های مشترک بررسی کردند.

بازدید از لایروب کاتر ساکشن پردیس ۲ از دیگر برنامه‌های بازدید این هیات روسی از بندرشهید رجایی بود.

این هیأت سپس در نشستی با مدیران ارشد اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در راستای افزایش تبادلات بازرگانی و ترانزیت به ویژه در مسیر کریدور شمال-جنوب و سرمایه گذاری های مشترک در زمینه های مورد علاقه دو کشور گفت‌وگو کردند.

گفتنی است؛ این گروه تجاری که سفر خود به ایران از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز کرده بودند با بازدید از بنادر امیرآباد، نوشهر و بندرانزلی به هرمزگان سفر کرده و پس از بازدید از ظرفیت‌های تجاری و عملیاتی بندر شهید رجایی، بندرعباس را به مقصد تهران و چابهار ترک کردند.

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی دارای ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت، ۲۲۰ هکتار محوطه بارانداز و ۲۴ هکتار انبار مسقف، ۱۳ اسکله چندمنظوره، کالای عمومی و فله، ۹ اسکله چندمنظوره، کالای عمومی و نفتی، هشت اسکله کانتینری درحال تجهیز و هفت اسکله کانتینری است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/135006

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48000

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.