لایروبی بنادر نوشهر و فریدونکنار به زودی و با سرعت انجام می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با تأمین لایروب توسط سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی، مباحث لایروبی بندر نوشهر و فریدونکنار به زودی و با سرعت و از طریق پیمانکاران توانمند آغاز خواهد شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، علی اکبر صفایی در حاشیه نشست بررسی مشکلات بندر نوشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به نقش و جایگاه اقتصاد دریا در سطح کلان، اظهار داشت: همه تلاش ها و سرمایه گذاری ها در حوزه اقتصاد دریا است تا سهم دریا از تولید ناخالص ملی کشور افزایش داشته باشد.

وی با بیان اینکه در همین زمینه سازمان بنادر و دریانوردی بیش از 44 هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه دریا و حمل و نقل دریایی در حال اجرا دارد، افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر 17 هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه دریا به بهره برداری رسانده و تحویل مردم عزیز داده است و این مسیر با ایجاد ساختار نهادی، با جدیت زیادی پیگیری خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حوزه استان مازندران، بندر نوشهر یکی از بنادر فعال ما در کشور است و بندر امیرآباد نیز در همین راستا فعالیت خوبی دارد، تصریح کرد: تراز آب دریای خزر کاهش چشمگیری داشته است و بنابراین تلاش کردیم تا عقب افتادگی که در رابطه با عدم تأمین لایروب در حوزه دریای خزر بوده است را انشالله با مصوبه ای که اخذ خواهیم کرد، موضوع لایروب را در اولویت قرار می دهیم که البته مکاتبات لازم نیز در این زمینه انجام شده است.

وی گفت: اما در مازاد با تأمین لایروب توسط سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی، مباحث لایروبی بندر نوشهر و فریدونکنار به زودی و با سرعت و از طریق پیمانکاران توانمند آغاز خواهد شد.
صفایی در بخش دیگری از صحبت های خودگردشگری و مسافرت دریایی را یکی از اولویت های خیلی جذاب در استان مازندران دانست و عنوان داشت: در این باره تصمیم گرفتیم که با همت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر نوشهر و فریدونکنار هر چه سریع تر این موضوع را آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه برای سایر نقاط گردشگری باز است تا بخش خصوصی در آن مناطق هم فعالیت کند، تأکید کرد: از سرمایه گذاران بخش خصوصی که بتوانند در زمینه تأمین شناورهای مسافری سرمایه گذاری کنند حمایت خواهیم کرد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: hhttps://www.pmo.ir/fa/news/62888

لینک کوتاه: https://yun.ir/seanews47371

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.