صدور بیش از ۱۴ هزار سند دریانوردی در خوزستان

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به استناد آمار و ارقام در حوزه خدمات‌رسانی به شناورها و دریانوردان، عملکرد یک ساله این اداره کل در ارتقاء ایمنی تردد شناورها و دانش حرفه‌ای دریانوردان خوزستانی را تشریح کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سجاد سبزیوند معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه ۱۴ هزار و ۵۳ فقره انواع گواهی‌نامه دریانوردی در بازه‌ی زمانی یک سال اخیر صادر شده است، بیان داشت: ۵ هزار و ۲۸۵ فقره گواهی‌نامه اصلی تعیین سمت در شناور و ۴ هزار و ۹۲۱ فقره مربوط به گواهی‌نامه‌های جانبی آموزش ایمنی تحت نظارت این اداره کل صادر شده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به برگزاری چهارمین دوره آزمون‌های سراسری دریانوردی در بهمن ماه ۱۴۰۱ با شرکت بیش از ۲۰۰ نفر دریانورد در اداره امور دریانوردان این اداره کل برگزار شد گفت: در مجموع در سال گذشته بیش از ۱۷۰۰ نفرآزمون تحت نظارات کارشناسان این اداره کل برگزار شده است.

۴۱۵۰۰ ساعت خدمات دریایی ایمن به انواع شناورها

سبزیوند افزود: با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در سال گذشته بیش از ۴۱۵۰۰ ساعت خدمات راهنمایی و یدک‌کشی ایمن در قالب ۱۳۹۰۰ مورد عملیات به کشتی‌های فله‌بر، کانتینری، تانکرهای حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات صنایع پتروشیمی همجوار بدون هیچ گونه حوادث و یا سوانح دریایی ارائه شد.

وی در تشریح این عملیات ها افزود: ارائه خدمات دریایی شامل هدایت و پهلودهی به انواع کشتی‌ها به ویژه کشتی‌های حامل مواد شیمیایی و گازی متردد به اسکله‌های تأسیسات پتروشیمی همجوار توسط بخش عملیات دریایی مجتمع بندری امام خمینی(ره) نشان از همیت و نقش به سزای این مجتمع در راستای توسعه اقتصاد دریایی و تولید ناخالص داخلی دارد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: علاوه بر نقش حیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در واردات و تأمین کالاهای اساسی کشور، مجاورت با بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیش از ۴۰ درصد ظرفیت تولید محصولات کشور و تردد کشتی‌های حامل کالاهای خطرناک در آبراه دسترسی به این بندر حاکی از نقش و موقعیت راهبردی این مجتمع بندری در مسیر دستیبابی به اهداف توسعه تجاری و دریامحور می باشد.

تردد ایمن و بدون حادثه ۱۵۲۶ فروند شناور در آبراهه استراتژیک خورموسی در سال ۱۴۰۱

به گفته وی با تلاش شبانه‌روزی بخش عملیات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌خمینی(ره) تعداد یک هزار و ۵۲۶ فروند انواع شناور در آبراه خورموسی با ایمنی کامل و بدون حادثه تردد کردند که ۴۴ درصد از این تعداد حامل کالاهای خطرناک بودند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، سبزیوند تصریح کرد: ارائه خدمات ترافیک دریایی شناورها(VTS) از مهم‌ترین بخش‌های عملیات دریایی است که نقش به سزایی در مدیریت ترافیک دریایی، حفظ ایمنی تأسیسات، تجهیزات بندری و محیط‌زیست دریایی دارد.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/132210

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46600

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.