پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه افزایش ظرفیت باراندازهای گراولی بندر امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه تعمیرات اساسی باراندازهای گراولی و آسفالتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با هدف تقویت تجارت دریایی با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه تعمیرات اساسی باراندازهای گراولی و آسفالتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با هدف تقویت تجارت دریایی با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال خبر داد.

آقائی توضیح داد: انجام این پروژه از ابعاد فنی برخوردار است که استفاده از بتن الیافی با الیاف ماکروسنتیک و همچنین تثبیت بستر با استفاده از خاک و آهک را شامل می‌شود.

وی زمان اتمام این پروژه را اوایل سال ۱۴۰۳ عنوان کرد و گفت: با بهره‌برداری کامل از پروژه، ضمن افزایش ظرفیت باربری باراندازهای گراولی و آسفالته شاهد بهبود عملکرد و بهره‌وری کمی و کیفی فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالا در این منطقه ویژه اقتصادی بندری خواهیم بود.

آقائی ادامه داد: این پروژه در استفاده حداکثری از فضای موجود در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برای رونق تجارت خارجی کشور تأثیر مستقیمی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اضافه کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پشتیبانی از تجارت دریامحور از سیاست‌های دولت سیزدهم محسوب می‌شود که این امر در بندر امام خمینی(ره) با جدیت پیگیری می‌شود و پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری مهمی در دست اجرا و یا به بهره برداری رسیده است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/132038

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46592

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.