زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین توسعه می‌یابد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برنامه‌های شاخص این اداره را در سه بخش بندری و اقتصادی، فنی و مهندسی، برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع برای سال ۱۴۰۲ اعلام کرد که زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین و بهره‌برداری از پروژه موج شکن بندر کنگان از جمله آن‌هاست.

 

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: در واحد بندری و اقتصادی توسعه سامانه‌های عملیاتی بندری نظیر سامانه تردد کامیون و سامانه نظارت بر شرکت های تخلیه و بارگیری و تعمیم آن به سایر شرکت های کارگزاری ترابری دریایی و همچنین تامین نیازهای زیرساختی مجتمع بندری نگین (جاده، برق و آب) با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده و درخواست های متعدد سرمایه گذار به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: پیگیری لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با هدف تامین شرایط ایمن برای تردد کشتی ها، انجام تعمیرات اساسی سقف انبارهای بندر بوشهر پس از گذشت ۲۰ سال، حصارکشی مجتمع بندری نگین، تلاش در جهت تامین ۲ دستگاه مکنده از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی ازاولویت های راهبردی تعین شده برای سال ۱۴۰۲ است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: برای سال جدید در حوزه فنی و مهندسی نیز افتتاح پروژه احداث اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری به طول ۹۰ متر در راستای توسعه زیرساخت های حمل و نقل دریایی بندر محمدعامری برای پهلوگیری شناورهای یکهزار تنی و همچنین آغاز بهره برداری از پروژه احداث موج شکن طرح توسعه بندر کنگان جهت پهلوگیری شناورهای ۲ هزار و ۵۰۰ تنی جهت رفع مشکلات ساحل نشینان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در حوزه برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع نیز برای سال فرارو استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای افزایش عملکرد، الکترونیکی کردن تمامی اسناد موجود در بایگانی اداره کل در بوشهر و بنادر تابعه به منظور سهولت در دسترسی به صورت ویژه دنبال خواهد شد.

شکیبی‌نسب ادامه داد: برای سال ۱۴۰۲ تداوم پیگیری‌های برای تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای ایثارگر شرکتی و افزایش همکاری و تعامل با شرکت های دانش بنیان در راستای حمایت از تولید ملی و اشتغال آفرینی در اولویت قرار دارد.

وی عنوان کرد: برنامه ریزی و هم افزایی با دستگاه های اجرایی استان به منظور اصلاح فرایندهای غیرالکترونیکی، کاهش هزینه و زمان انجام امور با هدف رضایتمندی بیشتر مردم با مدیریت اداره فاوا در اولویت های راهبردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای سال جدید است.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/132036

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46588

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.