پیشرفت ۵۵ درصدی ساختمان مرجع دریایی بندر ابوموسی

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کار احداث ساختمان مرجع دریایی بندر ابوموسی که از اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز شده درحال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش سی نیوز به نقل از اقتصادسرآمد، حمید کمالی اظهار داشت: این ساختمان دارای ۲ طبقه اداری، یک طبقه تکنیکال و یک طبقه برج کنترل است.

وی در ادامه بیان داشت: طبق قرارداد، زمان اجرای این ساختمان مرجع دریایی ۱۸ ماه است و پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی آن تا بهمن ماه ۱۴۰۲ به اتمام برسد.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اذعان داشت: این ساختمان شامل بخش‌های برج کنترل تردد دریایی براساس استاندارهای موجود، تکنیکال، پیش بینی فضا ویژه نیروهای امداد و نجات دریایی، پیش بینی فضاهای مورد نیاز برای انجام امور دریایی بندر و پیش‌بینی فضاهای آموزشی، ورزشی، رفاهی و اقامتی ویژه کارکنان شیفت و مامورین است.

کمالی ادامه داد: ساختمان مرجع دریایی بندر ابوموسی به ارتفاع ۲۵ متر و در چهار طبقه با زیربنای یکهزار و ۲۹۸ متر شامل یک طبقه خدمات رفاهی و به متراژ ۵۱۷ متر (همکف)، یک طبقه اداری به متراژ ۴۱۱ متر (طبقه اول)، یک طبقه اتاق تکنیکال به متراژ ۱۸۵ متر و هم‌چنین یک طبقه ساختمان برج کنترل به متراژ ۱۸۵ متر مربع دربالاترین طبقه ساختمان درحال ساخت است.

وی با بیان اینکه این ساختمان به گونه‌ای طراحی شده که ساختمان‌های برج کنترل در ارتفاع مناسب جهت کنترل بصری ترددهای دریایی و ورود و خروج تجهیزات به حوضچه بندر ابوموسی است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های موازی در این بندر زیرساخت‌های لازم برای ارتقای خدمات تجاری و گردشگری شهر ابوموسی تامین خواهد شد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://eghtesadsaramad.ir/Newspaper/item/111319

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46451

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.