مجلس همراه و کمک حال سازمان بنادر است

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حداکثری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت: باید طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد تحول در حوزه دریایی و بندری باشیم.

به گزارش سی نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، صدیف بدری درباره همراهی مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون عمران با سازمان بنادر به منظور توسعه دریایی و بندری کشور و نیز تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد دریامحور، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد دریامحور حاکی از اهمیت ویژه اقتصاد دریا و حمل و نقل دریایی است.

وی ادامه داد: ایران از نظر جغرافیایی، نقطه سوق‌الجیشی منطقه و خاورمیانه به شمار می‌رود و در شمال و جنوب کشور به دریا، دسترسی داریم و باید بتوانیم از ظرفیت‌های فوق‌العاده دریای خزر، دریای عمان و خلیج‌فارس به خوبی استفاده کنیم.

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی و اقتصاد دریامحور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری هستیم، عنوان کرد: با توجه به نیاز کشورهای همسایه، کشورهای آسیای مرکزی، اروپا، چین، هندوستان و پاکستان ضروری است و در حوزه حمل‌ونقل دریایی بیش از پیش باید شاهد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باشیم.

بدری با بیان اینکه خوشبختانه طی ۴۳ سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه دریایی و بندری صورت گرفته است، گفت: با توجه به ظرفیت بالای کشور در حوزه دریایی و بندری نیازمند برنامه‌ریزی مدون، تکنولوژی روز و تجهیزات مدرن هستیم و مقام معظم رهبری نیز به حق اهمیت توسعه اقتصاد دریامحور را تبیین کرده است.

وی افزود: فعالیت هرچه بهتر در بخش تجاری، صنعتی، گردشگری و مسافری دریایی، پتروشیمی، صنایع تبدیلی، فولاد و…در سواحل مکران و دریای خزر می‌تواند موجب بهبود وضعیت حمل‌ونقل دریایی کشور شود و با توجه به کمبود آب در مرکز کشور امیدوار هستیم که شاهد انتقال فعالیت‌های صنعتی و تولیدی به نوار ساحلی باشیم.

نایب رییس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید در لایحه و مجلس نیز در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با دقت و توجه بیشتری عمل کنند و از نظرات کارشناسان خبره به بهترین شکل بهره ببرند، گفت: باید شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که طی ۵ تا ۱۰ سال آینده شاهد تحول در حمل‌ونقل دریایی کشور باشیم.

بدری با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون عمران همراه و کمک حال وزارت راه و سازمان بنادر است، اظهار داشت: سازمان بنادر و وزارت راه با توجه به تخصصی بودن حوزه دریایی و بندری باید برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند و احکام و لوایح مورد نیاز طراحی شود و در این راستا، کمیسیون عمران یار و یاور سازمان بنادر و دریانوردی، خواهد بود.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/62503

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46419

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.