رشد ۱۸۵ درصدی سفرهای دریایی نوروز 1402 در سواحل مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد ۱۷۶ درصدی استفاده از تفریح‌های دریایی در سواحل استان مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید کیاکجوری گفت: بیش از ۱۳۸ هزار مسافر نوروزی طی ۱۰ روز گذشته از تفریحات دریایی در سواحل استان استفاده کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۱۷۶ درصد رشد داشته است.

وی با اعلام این مطلب افزود: در این مدت بیش از ۲۶ هزار سفر دریایی در سواحل تحت پوشش نظارتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۸۵ درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه حدود ۹۰ ایستگاه تفریحات دریایی در محدوده تحت پوشش اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران (رامسر تا فرح آباد ساری) در ایام نوروز امسال آماده خدمت رسانی به شهروندان و گردشگران عزیز هستند افزود: روز ۶ فروردین ماه پرترددترین روز از آغاز طرح ایمنی ترددهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ بوده که خوشبختانه با رعایت نکات ایمنی از سوی ایستگاه‌های تفریحات دریایی و مسافران گرامی و همچنین با پایش روزانه موارد ایمنی از سوی بازرسان اعزامی اداره کل، تاکنون هیچ‌گونه حادثه دریایی رخ نداده است.

کیاکجوری خاطر نشان کرد: در صورت دریافت پیام اضطرار دریایی از طریق شماره ۱۵۵۰(شماره تماس امداد و نجات دریایی) مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر به عنوان مرکز اصلی استانی هماهنگی جستجو و نجات دریایی، با اعزام شناور ناجی۶ و یا شناورهای همیار ناجی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل سانحه، نسبت به انجام سریع، بموقع و ایمن عملیات امداد و نجات اقدام خواهد کرد.

گفتنی است که طرح ایمنی ترددهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ از ۲۵ اسفند۱۴۰۱ آغازو تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/130335

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45517

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.