دور نخست سفرهای نوروزی از بندر شهید باهنر به شارجه

 مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ۷۶۰ مسافر و گردشگر از ابتدای طرح سفرهای دریایی نوروز امسال در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به شارجه امارات رفت و آمد داشته‌اند که ۱۳۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی تختی اظهار کرد: سفر دریایی از بندر شهید باهنر بندرعباس به بندر شارجه در ایام معمولی ۲ سفر در هفته انجام که در ایام عید نوروز متناسب با تعداد مسافران سه سفر در هفته انجام می‌شود.

وی در ادامه در تشریح آخرین وضعیت سفرهای دریایی در بنادر شرق بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح سفرهای دریایی نوروز امسال، ۲۵۱ هزار و ۴۲۹ نفر مسافر و گردشگر از بنادر شرق جابه‌جا شده‌اند که بیش‌ترین آمار در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزیره قشم و هرمز به میزان ۱۴۸هزار و ۶۶۱ نفر به ثبت رسیده است.

مدیر بندر شهید باهنر افزود: بندر هرمز نیز با ترابری ۹۲ هزار و ۷۱۸ نفر در مسیر بندر شهید ذاکری و بندر شهید حقانی، در جایگاه دوم قرار دارد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش به ثبت رسیده است.

محمدحسینی گفت: از ابتدای اجرای طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ تا کنون ۹ هزار و ۲۹۰ گردشگر نیز از تالاب تیاب میناب، خورآذینی سیریک و خور خالصی در شهرستان جاسک بازدید کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور رفاه حال هموطنان و ارائه خدمات سریع‌تر، واحدهای امدادی و عملیاتی شامل اورژانس به همراه پزشک، آتش نشانی، شناورهای ناجی، هلال احمر در بنادر شرق استان حضور مستمر و فعال دارند.

به گزارش ایرنا، بنادر شرق استان هرمزگان با دارا بودن جاذبه‌ای تفریحی و گردشگری همه ساله پذیرای جمعیت زیادی از مسافران و گردشگرانی است که در مسیرهای دریایی این بنادر رفت و آمد می‌کنند.

بندرهای شهید باهنر، شهید حقانی، پشت شهر، نخل ناخدا، کریان، تیاب و کلاهی، سیریک و جاسک به مرکزیت بندر شهید باهنر جزو بندرهای شرق هرمزگان محسوب می‌شوند.

اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز با بهره‌گیری از ۲ بندر تجاری و مسافری در مرکز و پنج بندر تابعه در شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می‌کند.

بندر شهید باهنر از بنادر چند منظوره قدیمی استان و سومین بندر ترانزیتی کشور محسوب می‌شود که با داشتن ظرفیت‌های مهم در حوزه صادرات، واردات و مسافرت‌های خارجی به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش مهمی دارد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://irna.ir/xjM4vP

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45401

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.