سنگاپور قوانین بنادر بدون آلایندگی را اعلام کرد

دولت سنگاپور اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمام کشتی‌های بندری جدید باید یا برقی شوند یا به سوخت‌های پاک روی بیاورند.

به گزارش سی نیوز به نقل از گروه بین‌­الملل مانا؛ در راستای تلاش‌های کربن‌زدایی در دنیا، سازمان دریایی و بندری سنگاپور (MPA) نیز اعلام کرد: تمام کشتی‌های بندری موظف خواهند شد تا سال ۲۰۳۰ کاملاً الکتریکی شوند، و از سوخت‌های زیستی B۱۰۰ یا سازگار با سوخت‌های صفر خالص مانند هیدروژن استفاده کنند.

تغییر از موتور‌های دیزلی به باتری ­علاوه بر کاهش آلاینده­‌ها، مزایای متعددی از جمله تعمیر و نگهداری کمتر، بهره‌­وری بیشتر انرژی و آلودگی صوتی کمتر را به همراه دارد.

وزیر حمل‌ونقل سنگاپور، «چی هونگ تات» تصریح کرد: MPA به اعضای کنسرسیوم توسعه کشتی­‌های تمام الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ میلادی کمک مالی خواهد کرد.

گفتنی است؛ اولین کشتی باری تمام الکتریکی در بندر سنگاپور با نام Hydromover در سپتامبر سال گذشته ساخته شد.

انتظار می‌رود که Hydromover، به عنوان اقتصادی‌ترین و دوست‌دارترین کشتی باری محیط زیست در سنگاپور باشد که هزینه سوخت را تقریباً تا ۷۷ درصد کاهش می‌دهد و حدوداً ۷۵۲ تُن از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای (GHG) از جو کاسته خواهد شد.

کنسرسیوم Goal Zero یکی از سه شرکتی است که کمک مالی اعطایی توسط سازمان بنادر دریایی و مؤسسه دریایی سنگاپور در آگوست ۲۰۲۱ میلادی برای تحقیق، توسعه، استقرار و تجاری سازی یک کشتی باری کاملاً الکتریکی با راه حل­‌های زیرساخت باتری قابل تعویض دریافت کرد. انتظار می­‌رود این کشتی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی نهایی و راه اندازی شود و در سال ۲۰۲۴ میلادی آماده تجاری سازی شود.

علاوه بر این، Shift Clean Energy، SeaTech و شرکت انرژی Vitol برای یک پروژه برق‌رسانی دریایی برای تحویل اولین تانکر‌های هیبریدی سنگاپور با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

به عنوان بخشی از این پروژه، حداکثر چهار تانکر هیبریدی توسط SeaTech با استفاده از سیستم­های ذخیره انرژی Shift (ESS) طراحی خواهد شد.

کشتی‌های مورد بحث در اختیار V-Bunkers، شرکت عملیات پناه‌گاه Vitol قرار می‌گیرند و مجهز به سیستم‌های مدیریت باتری و ESS ۴۸۰ کیلووات ساعتی Shift خواهند بود.

لازم به ذکر است؛ این امر منجر به بهبود بهره‌­وری سوخت و کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌­ای (GHG) تا حدود ۱۰ درصد در سال می‌­شود.

اداره بندر خاطر نشان ساخت؛ آزمایش نصب ایستگاه­‌های شارژ شناور‌های برقی و همکاری با مؤسسات تحقیقاتی را برای شناسایی مکان­های مناسب برای شارژ زیرساخت­ها و نیروی برق به عنوان بخشی از تلاش­های خود برای برق‌­رسانی به کشتی­‌های خود آغاز خواهد کرد.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://mana.ir/fa/news/95383

لینک کوتاه: https://seanews.ir/45045

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.