برخورداری مجتمع بندری امام خمینی(ره) از خط منظم کشتیرانی با هدف توسعه تجارت خارجی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: با توافق‌های صورت گرفته بندر امام خمینی(ره) به زودی از خط منظم کشتیرانی جهت توسعه هرچه بیشتر صادرات و واردات کالا برخوردار خواهد شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از مرین پرس، بهروز آقائی با اشاره به نشست هم‌اندیشی صورت گرفته با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی در خصوص ایجاد بهره‌وری هرچه بیشتر در مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهارکرد: با همکاری این سازمان، زمینه جذب سرمایهگذاری‌های بیشتر در منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی(ره) ایجاد شده است.

وی با تأکید بر اینکه همواره ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا و همچنین سرمایه‌گذاران از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: در این راستا، با تلاش‌هایی که انجام خواهد شد، سطح کیفیت ارائه خدمات پایانه کانتینری مجتمع بندری امام خمینی(ره) با رشد بیشتری نسبت به گذشته ادامه می‌یابد.

آقائی به تأکید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ایجاد بهره‌وری هرچه بیشتر در مجتمع بندری امام خمینی(ره) اشاره‌کرد و افزود: این بندر ۷۰ درصد از پسکرانه جمعیتی کشور را دربر می‌گیرد بنابراین توسعه بازار و رقابت‌پذیری کالاهای صادراتی با محوریت کاهش هزینه حمل در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در نزدیکی دومین قطب صنایع فولادی کشور قرار دارد، گفت: در دیدار با اعضای هیأت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی مقرر شد تا زمینه لازم به منظور واردات مواد اولیه صنایع فولادی توسط ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی از بندر امام خمینی(ره) فراهم شود.

وی ادامه‌داد: با توجه به اینکه این بندر در همجواری مراکز تولیدی مهم از جمله منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قرار دارد بنابراین فرآیند ارسال و تحویل محصولات از کارخانه یا انبار مبدا، به انبار مورد نظر مشتری در مقصد تحت عنوان خدمات “door to door” راه اندازی خواهد شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود: به همین منظور جهت کاهش زمان و هزینه کالاهای وارداتی و ارتقاء ضریب دسترسی دریایی فرآیند راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی در برنامه‌ریزی‌های این اداره کل قرار دارد.

بر اساس این گزارش، از جمله قابلیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ترانزیتی و ترانشیپ (کالاهای نفتی و غیرنفتی) به کشورهای عراق، ترکیه و کشورهای حوزه قفقاز، همچنین بهره‌مندی از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه‌های تخلیه و بارگیری است که زمینه کاهش هزینه و زمان جابجایی کالاهای وارداتی و صادراتی از طریق این بندر را فراهم کرده است.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://marinepress.ir/plus/42086/

لینک کوتاه: https://seanews.ir/44962

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.