موشک بالستیک با قابلیت انهدام اهداف متحرک دریایی تولید شده است

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک رسیده است.
به گزارش سی نیوز به نقل از ایلنا، سردار سرلشکر محمد باقری در حاشیه دیدار با سربازان نخبه بیستمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشور گفت: ایران به تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت انهدام یگان‌های شناور دریایی متحرک رسیده است.

وی با بیان اینکه آزمایش این موشک با موفقیت انجام شده و در حال تولید انبوه است، اظهار داشت: کشور ایران با تولید این نوع موشک، جزو سه کشور دارنده دانش ساخت این موشک‌ها قرار گرفت.

به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با در اختیار داشتن این نوع موشک، امنیت قابل توجهی در دریا‌های پیرامونی ما، تا شعاع بیشتر از هزار کیلومتر ایجاد خواهد شد.

باقری با بیان اینکه این موشک بالستیک از فضا با سرعت هشت ماخ و با برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر، اهداف در حال حرکت را نقطه‌زنی می‌کند و ما آن را در اختیار داریم، تصریح کرد: در این شرایط دیگر ناو هواپیمابر و ناوگان‌های متجاوز؛ در فاصله هزار و ۵۰۰ کیلومتری سواحل ما امنیت ندارند و این دستاوردها توسط جوانان نخبه‌ به دست آمده است.

وی ادامه داد: جوانانی که سختی کشیدند تا این برتری‌ها را رقم زدند و این اتفاقات رخ دهد تا کشور به برتری برسد و این مسیری است که باید ادامه پیدا کند.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-1337862

لینک کوتاه: https://seanews.ir/44817

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.