برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تربیت دریانوردان کشور

مجید علی‌نازی در همایش سالانه مدیران این سازمان با اشاره به ارتقای ایمنی شناورهای مسافری از طریق انجام چهار مرحله بازرسی متمرکز، تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم حوزه دریایی سازمان در سال جاری، اعطای تسهیلات ارزان قیمت و مدت‌دار برای تعمیر و به‌روز رسانی شناورهای مسافری بوده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از مرین پرس، عضو هیئت عامل سازمان بنادرودریانوردی، با اشاره به اقدام واگذاری تمامی لایروبی ‌های نگهداری بنادر از طریق مزایده و مناقصه و انسجام بخشی به کمیته لایروبی و یکپارچگی قراردادها، بیان کرد: با همکاری بنادر شمالی کشور، حرکت ضربتی رفع مشکل لایروبی بنادر خزری کشور انجام گرفت.

معاون امور دریایی سازمان بنادرودریانوردی همچنین گفت: در سال جاری از محل تولید چارت‌های الکترونیکی دریایی، بیش از چهار میلیون یورو درآمد عاید کشور شد.

علی‌نازی از برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی با رویکرد نجات جان افراد از طریق هواپیما در دریا برای اولین بار خبر داد و گفت: در سال جاری موفق شدیم جان ۲۸ نفر از دریانوردان کشتی رو-رو را با اقدام سریع و به‌موقع نجات دهیم.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام افزایش ظرفیت تربیت دریانوردان به ویژه دریانوردان کشتی زیر سه هزار تن نزدیک به ساحل با هدف خودکفایی و عدم نیاز به دریانوردان خارجی، گفت: در سال آینده شاهد افزایش قابل توجه ظرفیت تربیت دریانوردان تا سه برابر ظرفیت موجود خواهیم بود که تحول بزرگی است.

وی همچنین بازنگری و اصلاح حداقل ۶ دستورالعمل آموزشی دریانوردی و چند پروژه مطالعاتی در جهت توانمند‌سازی مراکز آموزشی را از دیگر اقدامات این معاونت برشمرد.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://marinepress.ir/news/10918/

لینک کوتاه: https://seanews.ir/44385

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.