عرضه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارز در مرکز مبادله در روز نخست

مدیر کل تجارت خارجی بانک مرکزی از عرضه ۲۰۰ میلیون دلاری در مرکز مبادله ارز و طلا در روز نخست فعالیت این مرکز خبر داد و گفت: منابع ارزی ایران در چین رو به بهبود است.

به گزارش سی نیوز به نقل از اقتصادسرآمد، شیوا راوشی درباره کارکرد و جزییات معاملات ارزی در مرکز مبادله ارز و طلا اظهار کرد: مرکز مبادله ارز و طلا با اهداف گسترده‌ای برای ایجاد شفافیت و تسهیل ایجاد شده است؛ یکی از بسترهایی که در این مرکز وجود دارد، تالار حواله است که عرضه و تقاضای ارز، واردات و صادرات کالا را مدیریت می‌کند.

وی گفت: فرآیند نرخ‌گذاری و تخصیص ارز در درگاه نیما پیش از این تجربه شده است و آشنایی کافی با نحوه اقدام در این بازار وجود دارد.

راوشی اضافه کرد: دیروز بیش از ۲۰۰ میلیون دلار عرضه در بازار صورت گرفت البته تقاضا در این بازار هم زیاد بود و به حدود ۱۸۰ میلیون دلار رسید که البته رو به افزایش است.

مدیر کل تجارت خارجی بانک مرکزی اظهار داشت: در ادامه و تا ساعت ۱۷ که بازار فعال است مسلما عرضه و تقاضا در کنار هم افزایش پیدا خواهد کرد اما تا ظهر امروز حدود ۵۰ میلیون دلار معامله انجام شده است.

وی در گفت‌وگویی تلویزیونی ادامه داد: این‌که باید نقشه تجاری داشته باشیم نکته درستی است و در این راستا ظرفیت‌های جدیدی از منابع یوآن در چین در حال شناسایی است و آن را به بازرگانان از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده‌ایم بنابراین چنین برنامه‌ای در بانک مرکزی وجود دارد و مسلما منابع ما در چین در حال بهبود است.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://eghtesadsaramad.ir/Newspaper/item/108409

لینک کوتاه: https://seanews.ir/44155

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.