ارتقای وضعیت فنی و ایمنی ناوگان تجاری تحت پرچم متردد در بنادر آسیایی و اروپایی

مدیرکل امور دریایی از ارتقای موقعیت پرچم ایران، بر اساس دو یادداشت تفاهم پاریس و توکیو، خبر داد و آن را ​نشان­ دهنده بهبود وضعیت فنی و ایمنی ناوگان تجاری تحت پرچم متردد در بنادر آسیایی و اروپایی عنوان کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی فرمهینی فراهانی در همایش دو روزه افسران کنترل و بازرسی و ثبت کشتی ­ها و صدورگواهینامه­ های دریایی، از ارتقای ایمنی کشتی ­های تحت پرچم و بهبود وضعیت پرچم جمهوری اسلامی ایران، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه های اطلاعاتی یادداشت تفاهم های منطقه ای پاریس و توکیو خبر داد.

بر پایه این گزارش، همایش افسران کنترل و بازرسی و ثبت کشتی ­ها و صدورگواهینامه ­های دریایی، به منظور بررسی فرآیندهای کاری فی مابین در جهت ارتقای ایمنی شناوران تحت پرچم، افزایش هماهنگی واحدهای متناظر و همچنین بروز رسانی دانش تخصصی افسران از قوانین کنوانسیون های بین المللی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

این در حالی است که برگزاری بازرسی های متمرکز در خصوص ایمنی شناوران مسافری و همچنین همکاری نزدیک ادارات کنترل و بازرسی و ثبت کشتیها و موسسات رده بندی در جهت ارتقای ایمنی شناوران مسافری، با توجه به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی و شروع سفرهای دریایی، در دستور کار اداره کل امور دریایی قرار دارد.

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/61731/

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43802

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.