الحاق یک فروند بارج جمع آوری آلودگی مواد نفتی به ناوگان سازمان بنادر

مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از پایان ساخت و الحالق یک فروند بارج جمع آوری آلودگی مواد نفتی به ناوگان شناورهای خدماتی این سازمان، خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌ آیت الله رضازاده مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه یکی از الزامات بین المللی دریانوردی، مقابله و جمع آوری آلودگی های نفتی از آب های ساحلی تحت حاکمیت کشور است، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به ساخت ۴ فروند بارج با ظرفیت ۵۰۰ تن جهت جمع آوری آلودگی های نفتی توسط یکی از سازندگان معتبر داخلی اقدام کرده است.

وی افزود: ۳ فروند از این بارج ها در سنوات قبل تحویل بنادر امام خمینی (ره)، شهیدرجایی و خرمشهر شده و چهارمین فروند نیز هم اکنون جهت بهره برداری تحویل بندر بوشهر شده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی،‌ مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این شناور دارای طول ۴۲ متر، عرض ۱۰ متر و آبخور ۱,۸ متر و کف دو جداره است، گفت: شناور مربوطه تحت نظارت موسسه رده بندری داخلی ساخته شده و مجهر به ۲ دستگاه دیزل ژنراتور با قدرت هر یک ۱۲۵ اسب بخار و ۲ دستگاه پمپ با ظرفیت هر یک ۲۰۰ متر مکعب در ساعت است.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/126291

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43578

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.