ثبت رکورد جدید برای عملیات کانتینری در بندر آستارا

رییس اداره بندر آستارا از ثبت رکوردی جدید برای عملیات کانتینری در بندر آستارا خبرداد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز،‌ رضا نعمتی رییس اداره بندر آستارا از تخلیه و بارگیری کشتی کانتینری در بندر آستارا در کمترین زمان ممکن خبرداد و اظهار داشت: در کمتر از ۸ ساعت یک فروند کشتی بخش خصوصی که به تازگی سرویس منظم بین بندر آستارا و بندر آکتائو قزاقستان را آغاز کرده است، تخلیه و بارگیری شد که یک رکورد جدید برای عملیات کانتینری در این بندر محسوب می شود.

وی افزود: این کشتی شامل ۲۲۶ TEU حامل انواع کالاهای صادراتی و ترانزیتی و همچنین خودروهای ترانزیتی بود.

رییس اداره بندر آستارا خاطرنشان کرد: برای اولین بار از تعدادی کانتینر “فلت رک” برای حمل خودرو توسط این کشتی استفاده شد که به ظرفیت جابجایی خودروهای ترانزیتی از طریق خاک ایران و دریای خزر به مقصد قزاقستان می افزاید.

نعمتی آینده حمل و نقل کانتینری در بندر آستارا را روشن دانست، تصریح کرد: در صورت اعتماد تجار و بازرگانان به عنوان اولین بندر خصوصی کشور، بندر آستارا می تواند نقش بسزایی در انتقال کالاهای ترانزیتی و صادراتی بویژه کالاهای کانتینری و یخچالی به مقاصد بنادر آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان داشته باشد.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان،‌گفتنی است، نوع کانتینر مورد نیاز برای حمل کالا، بستگی به نوع محموله داشته و کانتینر فلت رک (flat rock container) دارای سطحی به عنوان کف با ظرفیت بارگیری بالا بوده و از این رو معمولا برای حمل محموله های سنگین، حجیم یا سایز بزرگ استفاده می شود.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-251793

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.